Mami, tati - já chci zvířátko!

Jednou to přijít muselo. Vaše děti vyrostly do věku, ve kterém se jejich přání smrskly na jedinou věc. Celé dny škemrají a žadoní o čtyřnohého kamaráda, rybičku, nebo jiného živého tvora, který jim bude dělat společnost. Pokud jste na vážkách a nevíte si rady, projděte si následující soubor výhod a nevýhod. Zaměřili jsme se na nejobvyklejší zástupce ze zvířecí říše, které možná v blízké budoucnosti ubytujete i vy. Vybírejte obezřetně a nezapomínejte, že každý živočich vyžaduje více či méně péče a pozornosti. Nechystáte se koupit hračku, ale živého tvora!

Pejsek, nebo kočička?

Psi a kočky bezesporu patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky vůbec. A stejně tak i časově nejnáročnější. Pořídíte-li si psa či kočku, získáte dalšího člena rodiny, kterému budete muset věnovat spoustu času, péče a lásky. Za to vás a vaše odmění nezapomenutelnými zážitky a stanete se pro ně modlou. Tedy alespoň pro pejsky – kočky jsou poněkud sebestředná stvoření :-) Při výběru psa zohledněte dispozice svého bydlení a jeho povahu. Mějte na paměti, že jde o alergenní zvířata a vaše děti se s nimi nemusí snést.

Terárium a akvárium

Jestliže jste na psa a kočku rezolutně řekli ne, možná by vás mohl obměkčit pohled na leguána, chameleona, menšího hada nebo rybičky. Akvarijní a terarijní živočichové jsou sice spíše na koukání, ale na druhou stranu prakticky bezúdržbové. Stačí, když je nakrmíte a čas od času vyčistíte jejich „árium“. Výhodou jsou i relativně nízké pořizovací a provozní náklady.

Drobní a exotičtí hlodavci

S terárkem nebo akvárkem pravděpodobně pochodíte u větších dětí. Menší si jako satisfakci za psa či kočku zřejmě řeknou o morče. Na druhou stranu – proč ne? Morčata jsou mazlivá, váš rozpočet nezatíží a příliš mnoho nepořádku také nenadělají. Alternativou může být křeček, osmán nebo oblíbená činčila.

Pozor, vyletí ptáček

Mohlo by se zdát, že i ptáci patří k mazlíčkům, se kterými si příliš mnoho legrace neužijete. Opak je pravdou a každý, kdo měl doma andulku, moc dobře ví, jak čiperní tito opeřenci jsou. Co na tom, že s chovem nemáte žádné zkušenosti? S trochou snahy je velmi rychle naučíte mluvit spoustu slov a zvuků a o zábavu bude postaráno. Nezapomeňte však klícku umístit co nejdál od ložnice – někteří ptáci neřeší, že zrovna spíte a jsou velmi aktivní i v noci. Nezapomeňte se podívat na inzerci zvířat, kde najdete spoustu další inspirace a zajímavých nabídek. Součástí portálu i i fórum, kde se můžete poradit se zkušenými chovateli.

Publikováno: 09. 01. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: inzerce zvířat | kočky | psi | zvíře pro dítě