Poznejte krásy Řecka!

Léto se nezadržitelně blíží a pokud se nemůžete rozhodnout nad tím, kam se letos podíváte na dovolenou, máme pro vás žhavý tip. Volba cílová destinace jde ruku v ruce s tím, jakým způsobem byste chtěli dovolenou prožít, ale jen několik málo míst spojuje atmosféru prastarých kultur a úžasné přírodní scenérie. Toužíte-li se během dovolené opalovat na sněhobílých písečných plážích a hned na to si od sluníčka odpočinout ve stínu některého z mnoha architektonických skvostů, vydejte se do Řecka. Na Peloponéský poloostrov, jednu z kolébek civilizace, se navíc díky last minute podíváte za pár korun.

Řecko – dovolená pro celou rodinu

Řecko je univerzální destinace, do které můžete vyrazit sami, ale také s celou rodinou nebo partou nejlepších přátel. Vždy můžete počítat s tím, že si domů přivezete spoustu nevšedních zážitků, které si budete chtít zase velmi brzy zopakovat. Řecko má přístup k pěti mořím a dostane se vám dost prostoru ke koupání, opalování, šnorchlování i potápění. Nemáte-li s pobytem pod vodou žádné zkušenosti, jednoduše se přihlaste do některého z potápěčských kurzů. Zájezdy Řecko do vyhlášených potápěčských lokalit jsou stále oblíbenější. Výlet pod mořskou hladinu v okolí řeckých břehů patří ty vůbec nejintenzivnější zážitky, které si z Řecka odvezete.

Chrámy a gyros

ŘeckoDovolená Řecko by ovšem nebyla úplná, kdybyste si nedopřáli návštěvu hlavního města. Athény jsou plné antických chrámů, kterým dominuje Parthenon na Akropoli. Návštěva by měla být povinná, ale stejně tak i výlet na některý z mnoha přilehlých ostrovů, které jsou neméně zajímavé jako samotný Peloponés. Ať už se však vydáte kamkoliv, nezapomeňte ani na tradiční řeckou kuchyni. Vaše chuťové pohárky si užijí nejen návštěvu vyhlášené taverny, ale i zdánlivě obyčejného typicky řeckého fastfoodu. Tip na závěr: Největší nabídku last minute Řecko najdete na webových stránkách jedné z největších cestovních agentur NewTravel.cz.

Publikováno: 18. 05. 2013

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená Řecko | Last minute Řecko | zájezdy Řecko