Bolí vás často záda? Možná vám pomůže masážní křeslo

Potíže s pohybovým aparátem dnes zažívá snad každý druhý. Nejedná se však o problematiku, která by sužovala pouze střední věkové kategorie a výše. Bolesti zad jsou stále častější i u mladých lidí, kteří příliš nesportují a většinou jen vysedávají u počítače. Kvůli tomu vznikají různé svalové dysbalance, jejichž odstranění je pro řešení bolestí zcela zásadní. Pomoci tomu mohou i vhodné masáže, nicméně ne každý má čas nebo náladu chodit pravidelně k masérovi. A právě pro takové byla vynalezena masážní křesla.

Luxusní verze jsou dost drahé

Je dobré se zmínit, že masážní křeslo není výdobytkem posledních deseti let, ale jedná se o výrobek, který se běžně prodává již mnoho desetiletí. Samozřejmě, že kvalita těchto křesel na počátku nebyla kdovíjak ohromující, ovšem s postupem času se to samozřejmě lepšilo. V současnosti si už můžete koupit relaxační křesla masážní s ohromným množstvím funkcí, jež vám dopřejí nejen klasickou válečkovou masáž, ale i mnohem více. Ty nejluxusnější modely dovolují zapnout třeba také 3D masáž, vzduchovou masáž pomocí speciálních airbagů, vyhřívání, vibrace a další. Všechny tyto funkce mají svůj účel a žádná tam není navíc. Nicméně za každou z nich je potřeba řádně zaplatit. Chcete-li něco levnějšího, zapomeňte na luxusní verze a raději vybírejte z tradičních masážních relaxačních křesel. Sice toho nenabízejí tolik, avšak alespoň kvůli jejich koupi nebudete muset prodat chatku nebo auto. A svou práci, tedy uvolnění ztuhlého hlubokého svalstva, zaručeně zvládnou velmi dobře.

Pozor na nedostatek prostoru

Masážní křeslo není malá židlička, kterou strčíte do kouta a už se o ni nebudete muset starat. Jedná se o poměrně těžké a robustní zařízení, pro které budete muset vyčlenit speciální místo. A nebude se jednat o zrovna malý kout. S tím byste měli předem počítat a také se podle toho zařídit, jinak nakonec pravděpodobně budete hodně překvapení.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam