Když skáče celá rodina aneb bez trampolíny ani ránu!

Tak, jako jsme i my milovali trampolíny, je milují i naše ratolesti. Na rozdíl od nás dospělých ale mají to štěstí, že jsou mnohem dostupnější a lze je sehnat doslova na každém rohu. Trampolíny se pohybují v širokém cenovém spektru a je jen na vás, jestli svým dětem pořídíte kompaktní minitrampolínu do dětského pokoje, nebo obrovskou skákací plochu na zahradu. Jak trampolínu vybrat a na co se při výběru zaměřit, vám prozradíme v dnešním článku.

Jak poznat kvalitní trampolínu?

Hned na úvod podotýkáme, že v případě trampolíny se nevyplácí šetřit každou korunu. Extrémně levné modely nejenže nevydrží časté zatížení, ale co je nejdůležitější – mohou ohrozit zdraví dětí. V případě trampolín s pevnou konstrukcí se samozřejmě ničeho podobného bát nemusíte. Nejlevnější trampolíny se vyrábí z polyetylenu – materiálu, který se velmi rychle opotřebuje a dobře mu nedělají ani vnější vlivy. Rozhodnete-li se „ušetřit“ nákupem nekvalitní trampolíny, počítejte s tím, že budete zakrátko shánět jinou. My doporučujeme trampolíny z PVC s mřížkou, jejichž životnost je s životností polyetylenu nesrovnatelná. Nezapomeňte se také zaměřit na konstrukci jako takovou a vyberte si model, který má minimálně čtyři „U“ nohy. Trampolíny s menším počtem noh nebývají stabilní.

Typy trampolín a příslušenství

Na trhu je spousta druhů trampolín, které se liší především rozměry. S těmi jde ruku v ruce maximální hmotnost, podle které se budete při výběru orientovat i vy. Položte si proto otázku, zda bude trampolínu využívat pouze vaše dítko, nebo si čas od času zaskáčete i vy. Z bezpečnostního hlediska je ideální trampolína s ochrannou sítí, která dovádějící dítě ochrání před případným pádem a zároveň mu dodá jakousi jistotu. Kdykoliv zavrávorá, chytne se sítě. Mezi další typy trampolín patří trampolíny s rukojetí, které se můžete během skákání držet. Rozhodnete-li se pro větší a vyšší trampolínu, nezapomeňte si k ní dokoupit (nebudou-li součástí sady) také praktické schůdky.Trampolina 02

Pro koho je skákání na trampolíně vhodné?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Na trampolíně totiž může skákat každý a to dokonce osoby se sníženou pohyblivostí (takže i prarodiče). Jde o kombinaci zábavy a sportu, která má pozitivní vliv na oběhový systém a imunitu. Skákání vás nabije endorfiny a budete mít díky něj skvělou náladu. A aby toho nebylo málo, okysličíte si mozek, postaráte se o rychlejší vyplavení toxinů a nijak nezatížíte své klouby a páteř. Jistě vás potěší i to, že skákáním hravě zhubnete pár kilo. Příjemnější relaxaci byste pohledali!

Kde seženete kvalitní trampolíny za super ceny?

Budete-li se při výběru řídit výše zmíněnými pravidly a zaměříte-li se na kvalitu, jistě si vyberete některou z bezpečných a cenově přijatelných trampolín ve specializovaném e-shopu www.skluzavky.cz. Pro rodinné skákání doporučujeme model Pro-Line 08, který unese až 160 Kg! Trampolina 03