Jaký nábytek je lepší? Čalouněný, nebo kožený?

Nábytek by v první řadě měl být pohodlný. Řeč je především o křeslech, sedacích soupravách, pohovkách a gaučích. Abychom se do nich zkrátka mohli na konci pracovních dne zabořit, oddat se slastným myšlenkám a s hrnkem čaje a dobrou knížkou zapomenout na strasti všedního dne. Nejde však jen o samotné pohodlí, nýbrž rovněž o estetickou stránku věci. Taková sedačka bývá srdcem obýváku. Coby jeho dominanta se výraznou měrou podílí na jeho celkovém dojmu. A samozřejmě mnohé vypovídá o vkusu jeho majitele.

Méně je více

I v interiérovém designu platí, že méně je více. Žádnou místnost v bytě včetně obývacího pokoje proto nepřeplácejte zbytečnostmi. Místo do několika levných kousků investujte do jednoho kvalitního, popřípadě designového. Jednat se může o křeslo, komodu nebo designovou lampu. A dopřejte jí dostatek prostoru okolo, který jí umožní náležitě vyniknout.

Vsaďte na kvalitu

Spoustu takových kousků nabízí například prodejna nábytku Praha Čestlice nabízející nábytek renomovaných značek Inelis, jejíž doménou je nábytek čalouněný, a W. Schlling, která se zase zabývá výrobou nábytku koženého. Který upřednostnit?

Kožený versus čalouněný

Odpověď na tuto otázku je značně individuální. Přemýšlíte-li o materiálu sedací soupravy, vycházet byste měli především ze stupně jejího vytížení. Máte doma malé děti a domácí mazlíčky s ostrými drápky? V tom případě kožená sedací souprava nebude tou nejlepší volbou a zvolit byste místo ní měli spíše tu čalouněnou. Ideálně z materiálu nenáročného na očistu.

Myslete na rozměr

Spolu s materiálem je důležitý i rozměr sedací soupravy. Ten volte s přihlédnutím k počtu členů v domácnosti a rozměrům místnosti. Správnou volbou není velká sedačka v malé místnosti ani malá v místnosti velké. Zatímco v prvním případě velká sedačka malou místnost zadusí, v případě druhém se malá sedací souprava ve velké místnosti ztratí.

Kam s ní

Pokud vám to prostory jen trochu umožňují, postavte svou sedačku, křesla či gauč do prostoru, ne přímo ke zdi. A místo křesel též barvy a designu k nim pořiďte nějaké solitérní křeslo. Spoustu krásných solitérních křesel nabízí již zmíněný nábytek Praha Čestlice.

Publikováno: 02. 10. 2022

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam