First minute: Plnohodnotná dovolená za super cenu

Plánujete letošní dovolenou, ale dělá vám vrásky omezený rozpočet? Proč dělat kompromisy, když můžete „skočit“ po nějaké atraktivní last minute nabídce? Anebo ne. Vyhněte se stresu, který je spojený s výběrem zájezdu na poslední chvíli a rezervujte si ho v předstihu. Říká vám něco first minute? Dovolená na první chvíli či moment, je v mnoha ohledech výhodnější. Prozradíme vám detaily!

Jaký je rozdíl mezi first a last minute zájezdy?

Zásadní rozdíl spočívá v době rezervace. Zatímco v případě last minute čekáte do poslední chvíle a modlíte se, aby byla k mání vaše vyhlídnutá lokalita, first minute spočívá v rezervaci s několikaměsíčním předstihem. Vyberete si hotel, který vyhovuje vašim představám a zaplatíte jen minimální zálohu. Co se týče konkrétní slevy, příkladem budiž dovolená Řecko Korfu. Osmidenní zájezdy (letecky) v tříhvězdičkovém hotelu rezervujete i za méně než dvanáct tisíc. Což rozhodně není špatná nabídka. First minute zájezdy do Řecka jsou v posledních letech vůbec populární. Ceny jsou skutečně nízké a velmi atraktivní jsou pobyty v ostrovní části země. Co třeba osmidenní dovolená Kos, kterou můžete mít v rámci rychlé rezervace za jedenáct až třináct tisíc korun? Podobně výhodně jsou samozřejmě i ostatní first minute nabídky.

Když je to tak levné, musí v tom být háček

Nevýhodou zájezdů na první chvíli je skutečnost, že nejsou pro každého. Pokud si z nějakých důvodů nemůžete naplánovat dovolenou několik měsíců předem, nezbude vám, než se spoléhat na last minute. Jiná negativa však nenajdete. Cestovní kanceláře mají ke slevě, kterou v rámci first minute poskytují, dobrý důvod. Obsadí mnohem větší kapacitu a neriskují, že přijdou o zisk. Využijte toho! Tip na závěr: Vydáte-li se za řeckým sluncem, nezapomeňte si předem přečíst recenze hotelů v Řecku. Vyhnete se nepříjemnostem a naopak si vyberete místo, kde si dovolenou užijete se vším všudy.

Publikováno: 22. 01. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: first minute řecko | korfu first minute | řecko kos first minute