Jak zařídit dětský pokoj pro chlapečka?

Ať již máte chlapečka jednoho nebo více anebo dokonce sdílí pokoj se sestřičkou, vždy bude potřebovat alespoň svůj koutek, který bude plně přizpůsoben jeho potřebám a vkusu. Kluci se potřebují především vyřádit a k tomu potřebují dostatek prostoru, ale i bezpečí, aby svým řáděním nepřišli k úhoně.

O stylu pokoje rozhodují zájmy malého hrdiny

Hraje si váš malý brouček rád na piráty? Zařiďte mu pokoj v námořnickém stylu. Pokouší se hrát fotbal nebo hokej? I tady máte o motiv pokoje postaráno. Mnohem složitější je to ovšem v případě, že zařizujete dětský pokoj pro chlapečka v miminkovském věku. Miminka obou pohlaví mají prakticky stejné nároky, v detailech se bude lišit snad jen drobné vybavení a barevné ladění. Maminky chlapečků samozřejmě ocení jemné pastelové barvy laděné do modré a zelené doplněné typicky klukovskými motivy autíček a zvířátek.

Nezbytné vybavení je pro holky i kluky stejné

Samozřejmou součástí dětského pokoje pro malého i velkého kluka je samozřejmě dětská postel z kvalitního nejlépe přírodního materiálu doplněná o matraci podporující zdravý fyzický vývoj dítěte. Kromě postýlky ocení maminky miminek také praktický přebalovací pult se spoustou přihrádek a šuplíčků a drobné věci potřebné k péči o miminko. Pro maminky je vhodné přidat do dětského pokoje také kojící křeslo s podnožkou. To by mělo mít dostatečně široké područky a být stabilní. Z dětského nábytku je pro malé dítě vhodný spíše modulární systém, který lze variabilně doplňovat podle jeho měnících se potřeb.

Řekněte to detaily

To, že se jedná o pokojíček pro kluka, poznáte velice snadno například podle detailů. Do klukovského stylu laďte například závěsy, přikrývky, deky, povlečení. Podlahu můžete zpříjemnit dětským kobercem s motivem silnice a autíček, který váš malý klouček využije rád také na hraní. Hrací koutek zpříjemněte indiánským teepee, které poskytne dostatek prostoru pro hry na schovávanou i útočiště před světem. Nezapomeňte na knihovnu i pro dětské knížky, která bude výškově dostupná a chlapeček si z ní bude moci knihy sám brát, ale pak je tam i vracet. Aby pro něj byly lákadlem, nastavte je přední stranou ven.

Publikováno: 10. 02. 2021

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam