3 zaručené tipy jak být ještě krásnější

Krása má mnoho podob a přestože bychom se u svých protějšků měli soustředit na tu vnitřní, v praxi to chodí trochu jinak. Je naprosto přirozené, že se chceme partnerovi líbit a očekáváme, že nás pochválí za stylový účes nebo perfektně sladěný outfit. Dnes se však zaměříme na to, jak se zbavit kosmetických nedostatků, které trápí drtivou většinu žen.

1. Jak na černé tečky?

Na první pohled možná nejsou vidět, ale při detailnějším průzkumu na ně narazíte. Jsou tam – malé černé potvůrky, které kazí celkový dojem z pleti. Ale jak se černých teček zbavit? Perfektním řešením budiž pleťová maska z mléka a želatiny. Funguje mnohem lépe než dostupné kosmetické přípravky, které jsou dostání v drogerii. A co víc, je levnější! Můžete vyzkoušet také také domácí napaření obličeje, kdy 2 hrsti čerstvých nebo 3 hrsti sušených bylin přelijete 1,5 l vroucí vody a poté po dobu 10 až 15 minut necháte působit výpary. Udělejte si kolem hlavy „stan“ z ručníku, zavřete oči a držte tvář cca 40 cm nad nádobou. Ve finále pleť ošetřete tonikem nebo pleťovou vodou.

2. Jak zesvětlit chloupky?

Kterou z nás netrápí chloupky? Bráníte-li se depilaci, nehte je opticky zmizet pomocí zesvětlovače. Mezi nejznámější přípravky patří Jolen a Sally Hansen, které obsahují práškový aktivátor, zesvětlovací krém a jakýsi kondicionér. Jak zesvětlit chloupky se dozvíte z přiloženého návodu, kde je postup popsán pěkně krok po kroku. Zesvětlování opakujte co 2 až 3 týdny a rovnou vás upozorňujeme na to, že nejde o nejlevnější záležitost. Alternativou je zesvětlovač na vlasy, který je levnější, nicméně hrozí alergie nebo reakce na peroxid. Proto předem zesvětlovač otestujte na menší ploše.

3. Jak se zbavit celulitidy?

Černé tečky a chloupky jsou ve srovnání s pomerančovou kůží (brr...) naprosto v pohodě. Celulitida ale sexy rozhodně není a většina žen s ní bojuje po celý život. Dokonce i ty, které mají jinak velmi pěknou postavu. Příčin je celá řada – věk, hormonální procesy, špatný životospráva apod. Ale jak se celulitidy zbavit? Dle některých žen dokáže hotové zázraky pravidelný pitný režim (min. 1,5 l čisté vody nebo minerálky denně). Údajně pomáhá také zdravý jídelníček a zvýšený příjem vitaminů. Zároveň je vhodné přestat kouřit a pít alkohol. A aby toho nebylo málo, začněte aktivně sportovat, nebo se alespoň více hýbat. Možná, že celulitida nezmizí úplně, ale výrazně ustoupí. A to je pro dnešek vše. Pokud vás zajímají další zajímavé na téma krása (např. jak na umělé řasy), začtěte se do oblíbeného internetového magazínu proslecny.cz. Najdete zde spoustu užitečných informací a to nejen v článcích, ale i diskuzích pod nimi.

Publikováno: 14. 11. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam