Jak vybrat snubní prsteny?

Partner před vámi poklekl, dal vám ten nejkrásnější zásnubní prsten a požádal vás o ruku? Svatba je takříkajíc na spadnutí a vy jste se pustila do zařizování. Musíte vybrat vhodné místo, zařídit dekorace, napsat seznam hostů, nechat vytisknout pozvány a v neposlední řadě věnovat dostatek času tomu nejdůležitějšímu – výběru snubních prstenů. Neberte to na lehkou váhu, snubní prsteny budou navždy symbolizovat vaši lásku, věrnost a pevnost svazku. Ale jak vybrat ty správné, které vám i vašemu partnerovi budou dělat radost? V prvé řadě zapomeňte na trendy. Snubní prsteny by měl odpovídat vašemu vkusu a měla byste se do nich zamilovat na první pohled. V každém případě budete mít co dělat, protože nabídka materiálů, a designových variant je neskutečně pestrá. Vás výběr zřejmě ovlivní také cena, ale ani menší rozpočet neznamená, že s prstýnkem nebudete spokojená. Snubni prsteny 2

Výběr materiálu

Nejoblíbenějším materiálem, který se k výrobě šperků používá od nepaměti, je samozřejmě zlato. Klasiku představuje tradiční žlutá, ale velmi oblíbené je také bílé nebo červené zlato. Výhodou snubních prstenů z bílého zlata je rhodiová vrstva, která prsten chrání a propůjčuje mu absolutní bělost a lesk. Ryzost zlata se udává v karátech, ale prsteny se z čistého zlata (24 karátů) nevyrábí. Nejčastěji se používá 14-ti karátové a 18-ti karátové zlato. Alternativou ke zlatu může být palladium, které je levnější a velmi odolné. Hojně se využívá také stříbro a i to je cenově velmi dostupné, ovšem na úrok fyzikálních vlastností (na úkor tvrdosti). Do stříbra navíc nelze osadit některé druhy kamenů a většinou se vsazují pouze zirkony.

S kamínkem, nebo bez?

Snubní prsteny mohou být identické, ale ani vy zřejmě neodoláte odlišení v podobě kamene. Jejich počet, velikost a místo vsazení si můžete určit sama a co se týče typu kamene, nejlepší volbou je diamant. Broušené diamanty jsou extrémně odolné, mají úžasnou zářivost a na rozdíl od zirkonu neztrácí lesk.

Snubni prsteny 3

Jak určit šířku?

Šířka snubních prstenů je opět otázkou vašeho vkusu. Standardní šířka se pohybuje od 2 mm do 6 mm, ale samozřejmě si můžete nechat vyrobit i širší prsteny. S šířkou však roste hmotnost šperku, což se zákonitě projeví také na ceně. Příliš široké snubní prsteny navíc opticky zkracují prst.

Chcete to nejlepší?

Rozhodla jste se, že do snubních prstenů investujete a pořídíte si luxusní kousky? V tom případě dejte na naše doporučení a pokochejte se nabídkou snubních prstenů, které vyrábí zlatnický ateliér JL šperk (mimo jiné vyrábí také zásnubní prsteny a další krásné šperky). Ručně vyráběné snubní prsteny ze zlata a stříbra vás ohromí svým krásným designem a na své si přijdete i v případě nestandardních požadavků – například zhotovení přesné historické repliky. K prstenům osazeným diamanty samozřejmě obdržíte certifikát o původu kamene a jeho kvalitě. Prstýnky si můžete přijet vyzkoušet do prodejny v centru Prahy nebo si je objednat online na www.snubniprsteny.com.

Publikováno: 07. 04. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat snubní prsten | jak vybrat snubní prsteny | snubní prsteny