A co vaše imunita – jak si v zimě stojí? Víme, jak ji posílit!

Přelom ledna a února je zkrátka takový. Lidé jsou nemocní, s tím se nedá nic moc udělat... Opravdu? Pokud jste se smířila s tím, že budete muset studený začátek roku „tak nějak přečkat“ doufajíc, že na vás neskočí žádná nemoc, měla byste svůj přístup přehodnotit. Nemocná nemusíte být vy ani vaši nejbližší. Vše je o přístupu! Budete-li průběžně posilovat imunitu, pravděpodobně přečkáte nepříjemné období ve zdraví. Obranyschopnost organismu je samozřejmě vhodné posilovat po celý rok, případně alespoň před začátkem studeného podzimu a následné mrazivé zimy. Právě v tomto období je tělo vystaveno velkým výkyvům teplot při přechodu z vnitřního do venkovního prostředí a naopak. Adaptace na tyto změny není jednoduchá, ale lze si ji usnadnit vyváženou stravou a dostatečným přísunem důležitých látek.

Nemoc může způsobit častý stres

Ovšem pozor – na vzniku nemocí má lví podíl i stres. V případě, že ho prožíváte pravidelně, váš organismus věnuje všechny energii na zvládání těchto situací a nezbývá mu dostatek sil na boj s nepřátelskými mikroorganismy. Proto byste se ho měli naučit zvládat a pokud možno se nehroutit z maličkostí. Pamatujte, že to odnese vaše zdraví.

Procházkám na čerstvém vzduchu se nevyhýbejte

Velkou chybou je uzavřít se doma a čekat, až se počasí umoudří. Naopak si dopřávejte pravidelné procházky v přírodě a čerpejte pozitivní energii z přirozeného prostředí. Když si o víkendu zajedete na hory – a dobře se oblečete – prospějete svému organismu mnohem více, než kdybyste se v kuse válela u televize.

Jaké vitamíny a doplňky stravy užívat?

Zahrňte do svého jídelníčku co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny. Imunitní systém potřebuje především vitamíny C, D a E, ale také prvky jako hořčík a zinek. Jestliže máte pocit, že i navzdory zdravého stravování vašemu organismu něco chybí, sáhněte po vhodně zvoleném přírodním doplňku stravy – například toho s názvem GRAVIOLA PLUS od Naturvity. Přípravek významně snižuje únavu a odhání pocit vyčerpání. Navíc se podílí na ochraně buněk před oxidativním stresem. Seženete ho v e-shopu gigalekarna.cz.

Publikováno: 26. 01. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak posílit imunitu