Jak dítě přimět ke čtení?

Proč byste měla dětem číst již od útlého věku? Třeba proto, že čtení posílí vzájemné pouto mezi vámi a dítětem, rozvíjí abstraktní myšlení, logiku a v neposlední řadě slouží jako skvělý zdroj zábavy. Děti, kterým rodiče pravidelně čtou, jsou zvědavé, přemýšlivé, kreativní a brzy se naučí rozlišovat mezi hláskami, slovy a větami. Mají bohatou slovní zásobu, nadprůměrné komunikační schopnosti a nebojí se čtení ve škole. Ale co když vaše dítko knihy odmítá? Pořiďte mu osobní knihu!

Jak udělá osobní kniha z dítěte zapáleného čtenáře?

Některé děti se s kladným vztahem ke čtení narodily, jiné si ho musí vybudovat. A jsou to právě rodiče, kdo jim v tom může pomoct. Pokud vaše dítě nad knížkami takříkajíc ohrnuje nos, nebuďte na něj naštvaná – zřejmě jen nenatrefilo na příběh, který by ho zaujal. Co by však řeklo na knihu, ve které by bylo hlavním hrdinou? Osobní kniha není jako klasické knížky – ústřední postava nese stejné jméno jako čtenář a společnost mu dělají nejlepší kamarádi. Příběh se navíc odehrává tam, kde to dítko důvěrně zná – v místě bydliště. Téměř každé dítě přijde osobní knize okamžitě na chuť, a to především proto, že se octne v roli hlavního hrdiny. Získá chuť ke čtení, začne se lépe soustředit a rozvine svou fantazii. Čtení osobní knihy je mnohem zábavnější a prospěšnější než sledování pohádek v televizi. Oproti němu si totiž dítě vytváří vlastní představu o postavách i prostředí. Na obrazovce vše dostane naservírováno a nezbývá prostor pro představivost.

Osobní knihy z českého nakladatelství BIG JUMBO

Spoustu krásných osobních knih najdete v nabídce českého vydavatelství BIG JUMBO. Podle toho, co vaše dítě zajímá, můžete sáhnout po příběhu o Tarzanovi, rytířích z řádu Templářů, dinosaurech, zvířátkách ze ZOO a dalších knihách. V současné době je k mání celkem 9 různých titulů, což znamená spoustu nevšedních zážitků při společném čtení.

Publikováno: 26. 11. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: osobní kniha | osobní knihy pro děti