Děti a čepice aneb pozor na termoregulaci

Nedílnou součástí dětské výbavičky je i čepice. Novorozenci a poté i kojenci do půl roku života nemají plně vyvinutou termoregulaci (především pak třesovou termogenezi) a proto je velmi důležité zajistit, aby byly neustále v teple. Pozor, malé děti špatně snáší i opačný extrém – pobyt v příliš horkém prostředí, ale o tom zase někdy jindy. Vraťme se tedy k dětským čepicím, které by novorozenci měli nosit i během chladnějšího léta. V průběhu ostatních ročních období je nošení čepice samozřejmostí.

Dětské čepice vhodné na nošení v létě

Letní dětská čepicePletené čepice, které vašemu dítěti věnovaly babičky, spolehlivě zahřejí v zimě, nicméně do teplejšího počasí jsou nepoužitelné. Vsaďte na vzdušnější a lehčí letní dětské čepice ze 100% bavlny. Důležité je, aby čepice chránila uši před studeným větrem a průvanem. Vyjdete-li si na procházku během prosluněného dne, nezapomeňte ani na ochranu citlivých dětských očí. K tomu jsou jako stvořeny kojenecké čepičky s kšiltem. Sortiment letních pokrývek hlavy pro nejmenší je opravdu pestrý a najdete v něm i zavazovací šátky nebo vázací kšiltovky. Větší děti s plně vyvinutou termoregulací se mohou před sluníčkem chránit kšiltovkou nebo populární bekovkou. Na jaře a na podzim, kdy se teplota často pohybuje velmi nízko, by děti měly nosit teplejší čepice. V těchto obdobích je ochrana uší ještě důležitější než v létě. Ideální kombinaci materiálů představuje bavlna s elastanem (cca 96 % bavlny a 4 % elastanu).

V zimě hrají prim funkční materiály

Babičky nepletou? Nevadí. Kvalitní dětské čepice na zimu nejsou příliš drahé a materiály jako microfleec, wellsoft, softshell nebo různé druhy pletenin spolehlivě zahřejí i v době, kdy rtuť na teploměru klesne až na dno. A co se týče typů čepic, můžete si vybrat mezi klasikou s bambulí, ušankami, kulichy či čepicemi s kšiltem. Zimní kukla pro děti

České čepice RDX

Jak jsme již zmínili výše, kvalitní dětské čepice nemusí stát majlant, což potvrzuje česká značka RDX. Výrobce je na trhu již od roku 1993 a již krátce po uvedení prvních modelů zaujal přední postavení. Na designu čepic se podílí talentovaní designéři, kteří značce zajistili úspěch i v zahraničí. Popularita čepic RDX RDX vyrábí opravdu široké spektrum dětských čepic a to nejen pro ty nejmenší. Preferujete-li prvotřídní materiály, vynikající zpracování a stylový design, zamiřte do oficiálního e-shopu a udělejte radost sobě i svým dětem.

Publikováno: 24. 08. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: dětské čepice rdx