Je pro zavinovačky v dnešní době ještě místo? Rozhodně ano!

Zavinovačky jsou prý přežitkem minulosti, pro který prý v dnešní „moderní“ době není místo. Opravdu? Spousta maminek si myslí něco úplně jiného a na zavinovačky nedají dopustit především starší ročníky – lepší způsob, jak miminku dopřát pocit bezpeční a zároveň tepelný komfort, by matka pohledala... Osvědčily se kdysi a není jediný důvod, proč je novorozencům upírat!

Psychologové zavinovačky schvalují

Zavinovačky mají své zastánce i zaryté odpůrce. Podle psychologů je ale používání zavinovačky nanejvýš vhodné, protože u dítěte evokuje pocit bezpečí. Připomíná miminku pocit těsného obětí – stejně jako v matčině lůně. Je třeba si uvědomit, že po devítiměsíčním pobytu ve stísněném prostoru je pro malého tvora prudká změna prostředí skličující. Díky zavinovačce se může adaptovat postupně. V případě předčasně narozených dětí je zavinovačka takřka nutností, ale s vděkem se do ní zachumlají i ostatní miminka. Novorozenci v zavinovačce mnohem rychleji usnou a stejně tak i klidněji spí. Pokud zavinovačka ve vaší výbavičce chybí, měla byste její pořízení minimálně zvážit. Rozhodně nejde o nepotřebný pozůstatek z „doby kamenné“, ale o perfektního pomocníka. Zavinovačka luxusní

Dejte si záležet na výběru zavinovačky

Samozřejmě platí, že není zavinovačka jako zavinovačka a chcete-li pro své miminko top nejlepší, dejte si na výběru záležet. Zavinovačka by měla být hřejivá a příjemná na dotek. Vyberte si takovou, která je kvalitní zpracovaná a snadno se udržuje. Velmi praktické jsou zavinovačky se suchým zipem, který usnadňuje manipulaci. Na závěr bychom rádi doporučili e-shop www.babyrenka.cz, kde najdete bohatou nabídku klasických i moderních zavinovaček. Prodejce je zároveň výrobcem a zakládá si na pečlivém zpracování, prvotřídních materiálech a stylovém designu. Chcete-li si zavinovačku před nákupem osahat, zavítejte do liberecké prodejny, kde najdete také spoustu dalšího zboží pro miminka i maminky.

A jaký je váš názor na zavinovačky? Osvědčily se vám, nebo je odmítáte? Neváhejte se o své názory podělit v rámci diskuze!

Publikováno: 03. 08. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: výhody zavinovačky | zavinovačky babyrenka