Denodenní relaxace aneb dopřejte si vlastní vířivku

Připadá vám, že stále hůře snášíte pracovní vypětí a celodenní stresy? Cítíte se po fyzické i psychické stránce starší o deset let? Pokud nevynecháte jedinou příležitost, kdy si můžete dopřát luxusní relaxaci ve wellness centru, zvažte, zda není vhodná doba k pořízení vlastí vířivky.

Vířivá vana neboli whirlpoolka už není tak nedostupná jako před lety a nabídka je natolik široká, že si v ní najdou to své více i méně nároční zákazníci. I v případě levnější domácí vířivky však jde o investici, kterou váš rozpočet zaznamená a chcete-li, aby vám vana udělala dobrou službu a vydržela mnoho let, měli byste si dát při jejím výběru záležet. Prozradíme vám, na co se při nákupu zaměřit.

Důležitým a dost možná i nejdůležitějším kritériem je velikost a tvar zařízení. Položte jednoduchou otázku – chcete vířivku umístit na zahradu, nebo pro ni vyhradíte prostor doma? Zatímco venkovní vířivky nemusíte brát na rozměry a tvar ohledy, velikost vnitřní whirlpoolky omezují dispozice interiéru. Místnost, ve které bude umístěna, proto důkladně přeměřte a třeba si nakreslete schématický plánek.

Další rozhodnutí bude souviset s typem konstrukce. V podstatě máte dvě možnosti:

  • samonosnou konstrukci, jejíž výhoda spočívá v jednodušší manipulaci a možnosti oprav
  • zabudovanou vanu, která je vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí

Rozhodnutí je na vás, ale pamatujte si, že opravy zapuštěné vany bývají mnohem komplikovanější než vířivky se samonosnou konstrukcí.

Velmi důležitá je i volba materiálů, která souvisí s vaším rozpočtem. Levné vířivky z nepříliš kvalitních plastů možná vypadají na první pohled dobře, ale dražší modely z vysoce odolného akrylátu, kombinované se dřevem, toho snesou mnohem více a také lépe vypadají.

Pozor si dejte také na výběr filtrace. Spíše než na levnější spádovou, vsaďte na účinnější tlakovou, která útroby vířivky vyčistí mnohem důkladněji.

Zřejmě jste pochopili, že se při výběr vany vyplatí pojmout jako investici a připlatit si za kvalitu, která se v budoucnu projeví na vyšší užitné hodnotě a odolnosti.

Publikováno: 04. 08. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat vířivku | vířivé vany | whirlpoolka