4 tipy, které se vám budou hodit při výběru nábytku do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje není jednoduchá záležitost, a to jednoduše proto, že musíte vytvořit místnost, kde se dítko bude nerušeně učit, odpočívat, hrát a trávit čas s kamarády. Nevíte-li kudy kam, jistě se vám budou hodit následující tipy. Prozradíme vám, jak dosáhnout harmonického spojení všech zmíněných kritérií. Důležité je, aby nábytek byl funkční i estetický – jedině tato kombinace vytvoří požadovanou atmosféru.

Tip č. 1: Zvolte vhodné materiály

Nábytek do dětského pokoje se vyrábí z množství materiálů s unikátními vlastnostmi. Velkou výhodou plastu je snadná údržba, dřevo zase působí hřejivým dojmem. Kov je moderní, ale někdy až příliš chladný. Jak z toho ven? Skvělou volbou je lamino, protože je levnější než dřevo, nemusí se o něj pečovat a vypadá dobře.

Tip č. 2: Nechte v místnosti dostatek prostoru

Nepřeplňte dětský pokoj nábytkem a naopak ho nechte dýchat. V prvé řadě se zaměřte na úložné prostory a snažte se využít možností moderního nábytku. I levné sedací soupravy nabízí další úložný prostor, čímž vyřešíte dvě mouchy jednou ranou – v pokoji bude o jednu skříň méně, dítko získá pohodlné posezení, a přitom bude mít kam uložit věci. V posledních letech se v dětských pokojích objevují také minimalistické obývací stěny. Možná se bude hodit i do toho vašeho.

Tip č. 3: Rozhodující je kvalita a komfort

Snažte se nedělat kompromisy vůči kvalitě nábytku jen proto, abyste při nákupu ušetřili. Vyberte do pokoje nábytek, který se do něj hodí tvarem a rozměry. Někdy je lepší investovat do nábytku na míru odpovídajícímu atypickým dispozicím místnosti.

Tip č. 4: Nakupujte tam, kde nábytku rozumí

Nakupujte-li rádi z pohodlí domova, vyberte si e-shop, který vám nabídne široký sortiment kvalitního nábytku za příjemné ceny a zároveň nadstandardní služby v podobě poradenství a vlastní dopravy zboží ve vámi určeném čase. Například na www.lumax-nabytek.cz, kde najdete kompletní sortiment nábytku od A do Z, a to nejen do dětského pokoje. V nabídce nechybí nábytek do ložnice, obývacího pokoje, kuchyně (např. jídelní stůl) i zbytku domácnosti.

Publikováno: 08. 09. 2016

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit dětský pokoj