3 největší důvody pro pořízení dětského hřiště

Spousta rodičů pohlíží na dětské hřiště jako na místo, kde mohou alespoň na chvíli „odložit“ děti a odpočinout si. Vidina vlastního klidu však není jeho jedinou výhodou. A už vůbec ne tou hlavní. Sestava klouzačky, prolézaček, pískoviště, dřevěného hracího domku a dalších herních prvků vnáší do dětského světa spoustu radosti a posouvá hraní před domem na jinou úroveň. Pokud stále váháte, protože vám investice přijde příliš velká a vaše zahrada není nafukovací, pokračujte ve čtení. Připomeneme vám největší benefity dětského hřiště a utvrdíme vás, že nejde o vyhozené peníze.

1. Fantazie šlape na plné obrátky

Dětské hřiště je jako magnet, který bude vaše dítě neustále lákat ven. Vymění sledování pohádek a aplikace na tabletu za pohyb na čerstvém vzduchu, kde se pro něj otevře zbrusu nový svět plný dobrodružství. Dětský domeček se stane nedobytným hradem, jindy pirátskou lodí nebo chaloupkou od ježibaby. A kdyby se za čas přeci jen začalo nudit, jednoduše plácek doplníte o další hrací prvek.

2. Bezpečí na prvním místě

Pouštíte potomka na hřiště ve městě a trnete strachy, aby se mu něco nestalo? Pak máte další důvod, proč mu přímo pod okny vybudovat vlastní hrací plochu. Získáte stoprocentní kontrolu nad tím, co vaše dítě dělá, a oddechnete si. Nehledě na fakt, že si sama zvolíte bezpečné hřiště s patřičnou certifikací. Tedy takové herní prvky, u kterých nehrozí poranění o ostrou součástku apod.

3. Pozitivní vliv na zdraví

Nejlepší učení je takové, které jako učení nevypadá. Hraním na dětském hřišti se vaše ratolest zdokonalí v koordinaci, procvičí si jemnou motoriku a mnohé další aktivity, jež jsou pro jeho správný vývoj velmi důležité. A především – bude mnohem častěji v pohybu, což se příznivě odrazí na celkovém zdraví. Děti, které tráví více času venku, mají silnější imunitu a méně zdravotních problému s kostmi a očima. Potřebujete snad další důvody, proč svému dítku pořídit nejlepší dětské hřiště na světě?

Publikováno: 05. 03. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam