Typy povlečení, ve kterých se zaručeně vyspíte do růžova

Výběr povlečení výrazně ovlivňuje kvalitu spánku. Že jste to už někde slyšela, ale zatím stále lpíte na staré dobré bavlně? Kvalitu klasického bavlněného povlečení nehodláme snižovat, ale na druhou stranu vám alespoň mírně rozšíříme obzory a představíme vám alternativy v podobě saténu, krepu a mikroplyše. Jdeme na to!

Hebký jako satén

Povlečení z bavlněného saténu evokuje pocit luxusu a pohodlí. A přesně takové je i ve skutečnosti. Vysoce kvalitní bavlněná příze, ze které se tento materiál vyrábí, je velmi pevná a trvanlivá a pozor – vyrábí se i v nežehlivé úpravě. O lesk a dlouhotrvající kvalitu je postaráno mercerací při výrobě. Od saténového ložního prádla můžete čekat hebkost a měkkost, ale ani těmito vlastnostmi výčet pozitiv nekončí. V zimě vás zahřeje a v létě vám díky němu bude příjemně chladno. Dejte si však pozor na údržbu – saténové povlečení by se mělo prát na nižší teploty za použití jemnějších pracích prostředků. A naruby!

Bezúdržbový krep

Krep není nic jiného než 100 % bavlna, ale přesto na něj spousta z nás nedá dopustit. Důvod je prostý – krepové povlečení totiž nemusíme žehlit. A stejně jako v případě bavlněného povlečení, také v případě krepu dostaneme měkkost, prodyšnost a pružnost. Krepové povlečení se vyznačuje střídáním hladkých a zvrásněných částí, které tvoří pravidelné pruhy. Díky této úpravě ho není třeba žehlit, ale připouštíme, že někomu specifická struktura nemusí sedět a není příjemná na dotyk.

Hřejivá mikroplyš

Posledním materiálem, o kterém se dnes zmíníme, je mikroplyš. Povlečení z mikroplyše je v posledních letech trendy a na oblibě si získalo především díky vynikajícímu hřejivému efektu. Hodí se tedy zejména na zimu a chladnější podzimní nebo jarní měsíce. Mikroplyš je navíc velmi pohodlná a příjemná na dotek. Získá si vás i vzhledem a praktičností Po vyprání (ideální na 40°C) velmi rychle schne, nepouští chlupy a nežmolkovatí. Stačí ho pověsit na šňůru a poté složit. Otravné žehlení se v případě mikroplyše nekoná.