2 skvělé diety, díky kterým se vlezete do plavek

Pokud vám po zimě zbylo pár přebytečných kilogramů, kvůli kterým se nevlezete do svých oblíbených plavek, nezoufejte. Našli jsme pro vás dvě diety, které skutečně fungují. Zdravé a bez jo-jo efektu – budete-li je řádně dodržovat, máte reálnou šanci, že do začátku koupací sezóny zhubnete na požadovanou váhu...

Krabičková dieta

Krabičkovou dietu netřeba představovat. Napsalo se o ní skutečně mnoho a vždy v pozitivním světle. Není divu, jako jedna z mála skutečně funguje. Její podstatou přitom není žádný „zázračný“ recept, ale naopak vychází z logické úvahy. Lidský organismus je složitý systém a přimět ho ke spalování tuků může nejen příjem vyvážené a kvalitní stravy, ale také její pravidelná konzumace. A právě z toho vychází služba krabičková dieta Praha, která nabízí rozvoz připravených jídel až do domu. Sami se přitom můžete rozhodnout mezi několika variantami – např. klasickou dietou, prostřednictvím které chcete zhubnout, případně udržovací. Krabičková dieta lze držet i dlouhodobě v rámci zdravého životního stylu a ušetříte díky ní spoustu času, který byste strávili přípravou jídla. Pokud vám z nějakého důvodu pravidelná rozvážka krabiček až do domu nevyhovuje, můžete si je připravit sami. Domácí krabičková dieta je alternativou pro všechny, kteří se chtějí na svém jídelníčku aktivně podílet. Inspirace najdete na internetu dostatek, ale pro jistotu si dohodněte konzultaci s výživovým specialistou, který vám jídelníček sestaví na míru.

Dunanova dieta

I Dunanova dieta patří mezi „příjemné“ způsoby hubnutí, ke kterým se nebudete muset přemáhat. Vychází z poznatků alžírského doktora Dukana, podle kterého lze efektivně hubnout jen tehdy, cítíme-li se v naprosté psychické pohodě. Jistě uznáte, že psychická pohoda a drastické diety nejdou příliš dohromady a právě v tom se Dukanova dieta liší. Je postavena na konzumaci ryze bílkovinných jídel, díky kterým nebudete trpět pocitem hladu. Naopak se vyvarujte příliš sladkých nebo tučných pokrmů. Podobně jako u krabičkové diety, vyplatí se ji zkonzultovat s odborníkem. Inspiraci pro váš jídelníček najdete na internetu nebo ve specializovaných kuchařkách.

Publikováno: 17. 06. 2013

Kategorie: Hubnutí | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: dukanova dieta | krabičková dieta | krabičková dieta praha