Proč chodit na koupaliště, když můžete dětem dopřát vlastní bazén?

Děti vodu milují a není jediný důvod je vodní hrátky ochudit. A přestože je koupací sezóna v nedohlednu, možná jste již přemýšlela nad tím, jestli budete letos děti brát na koupaliště, nebo jim dopřejete vlastní bazén. Obě varianty mají svá pro a proti, nicméně mnohem více výhod má bezesporu bazének na zahradě. Zajímá vás, proč?

Netlačte se, prosím!

Koupaliště je sice mnohonásobně větší než zahradní bazén, ale vzpomeňte si na zástupy lidí, kteří v horkých letních dnech vodní plochu okupují. Nemusíte být zrovna matematik, abyste jednoduše vypočítala, že v bazénu má dítě prostoru mnohem více.

Vstupné není zadarmo a zahradní bazén nakonec není tak drahý

Možná vás odrazuje investice a to nejen do bazénu samotného, ale také do příslušenství a údržby. Opět se však chopte kalkulačky a spočítejte si, kolikrát jste loni zavítali na koupaliště. Vstupné není nejlevnější a pravidelná návštěva koupaliště se může výrazně prodražit. Zahradní bazén vám navíc vydrží minimálně několik let a nakonec zjistíte, že vás nakonec nevyšel tak draze. Tedy alespoň v případě levnějšího modelu.

Bezpečnost především

Dalším důvodem pro vlastní bazén je bezpečnost. Uhlídat dítě na koupališti plném dalších milovníků vody je téměř nemožné. Navíc nehrozí, že na vaše dítko skočí větší dítě.

Brr, to je ale zima

A nesmíme zapomenout ani na teplotu vody. Dětem sice studené koupaliště nevadí, ale ve vyhřátém bazénu se jim přeci jen bude dovádět mnohem radostněji. Díky možnosti napojení solárního panelu nebo jiné formy ohřevu může být voda připravena ke koupání velmi rychle. A pokud bazén zastřešíte, budete se moct koupat až o několik dlouhých týdnů déle.  

Na závěr doporučení pro ty, kteří se nakonec rozhodnou pro nový bazén, ale trápí je omezený rozpočet.

Nechcete-li dělat kompromisy mezi kvalitou a cenou, vsaďte na renomované výrobce jako Marimex, Intex nebo Bestway. Šikovné srovnání cen mnoha e-shopů najdete na srovnávacím portálu Srovnáme.cz. Čas od času se zde objeví také slevové kupony a nejrůznější bazény akce, díky kterým můžete ušetřit ještě víc. A pokud se přeci jen nebudete moct rozhodnout, nezapomeňte si přečíst recenze uživatelů, kteří si již vybraný model pořídili a podstoupili ho zatěžkávací zkouškou.