Víte, jak se liší džus a smoothie?

Obsah článku:
  1. Smoothie
  2. Džus
Obojí je z ovoce nebo ho obsahuje, ale liší se především jeho zpracování a také výsledek. Jak je navíc rozlišit při přípravě v domácích podmínkách? Ovoce a zelenina obsahují vitamíny, které potřebujeme pro správné fungování našeho organismu i zlepšování imunity. Můžeme denně sníst několik kousků nebo si konzumaci zpříjemnit a vsadit na lahodné nápoje. Ovocný džus i smoothie nás ochladí, dodají potřebné vitamíny a navíc si pochutnáme, i když u každého trochu jinak.

Smoothie

Většinou nápoj hustější konzistence z ovoce a zeleniny, ke kterým se přidává tekutina a různé další ingredience pro vylepšení chuti. Univerzální recept neexistuje, záleží jen na vaší fantazii a chuti. Očištěné a nakrájené ovoce vložte do nádoby mixéru spolu se zeleninou, přidat můžete různá semínka, bylinky nebo med a doplňte o tekutiny. Těmi jsou nejčastěji voda nebo mléko. Vše dohromady pak rozmixujte do chutného koktejlu.

Džus

Ovocná šťáva, kterou známe i pod názvem juice. Může být jednodruhová, například z pomerančů, nebo obsahovat více druhů ovoce či kombinaci se zeleninou. Šťávu musíme z ovoce nejdříve získat, ideální je proto výkonný odšťavňovač Orava. Dvourychlostní motor s tichým provozem dokonale separuje šťávu z ovoce i zeleniny a oddělí ji od zbytku, který padá do jiné nádoby než šťáva. Široký plnící otvor umožňuje odšťavňovat i větší kusy ovoce, takže není nutné krájení na malé kousky. Čištění je rychlé a snadné, stejně jako samotný proces odšťavnění. Jen vložíte potřebné suroviny a stisknete knoflík, za pár chvil už máte lahodný džus připravený k okamžité konzumaci. Smoothie i džus dostanou do těla minerály, vitamíny a navíc chutnají, jsou tak oblíbené i u dětí. Liší se způsobem zpracování, smoothie jsou rozmixované suroviny s přidanou tekutinou, zatímco džus je získaná šťáva. Obě varianty jsou však příjemným osvěžením v teplých dnech.

Publikováno: 05. 09. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam