Vánoční osvětlení: Pořiďte si ho již nyní a užijte si svátky v poklidu!

Vánoční osvětlení je naprostým základem dekorací, které během Vánoc zdobí domácnosti. Děti jsou z malých světýlek nadšené a radost s nimi sdílí i rodiče. Ale proč nad vánočním osvětlením přemýšlet již nyní? Do nejkrásnějších svátků v roce přece ještě pár měsíců zbývá… Vzpomeňte si však na každoroční předvánoční shon, kdy na poslední chvíli obíháte obchody a snažíte se sehnat stylové ozdoby. Udělejte to v předstihu a pak už jen světýlka pověsíte!

Vánoční výzdoba bytu má dlouholetou tradici

Historie vánočního osvětlení se začala psát již v 18. století. Naši předkové sice neměli úsporné LED diody a vystačili si se svíčkami, nicméně i ty účel splnily. Dokázaly vyvolat příjemnou atmosféru, díky které se lidé na Vánoce tak těší. Elektrické osvětlení se poprvé objevilo na vánočních stromcích na náměstí větších měst. Při výběru vánočních světýlek berte ohled na to, zda jsou určeny uvnitř nebo ven. Výrobky určené do venkovních prostorů můžete bez obav umístit i dovnitř. Opačně to však neplatí! Informace o IP třídě neboli o stupni krytí jsou uvedeny na obalu. Výrobky určené pro vnitřní použití jsou označeny jako IP20. Výrobky určené pro použití i ve venkovních prostorách mají třídu IP 44.

Konkrétní tipy na vánoční výzdobu

Současná nabídka vánočního osvětlení je neuvěřitelně pestrá. Kromě klasických LED řetězů jsou k mání také LED stromy, LED hadice a kabely či populární kategorie dekorací LED Diled, která umožňuje vzájemné propojení světýlek a tvorbu výzdoby na míru. K nejprodávanějším dekoracím patří také světelné rampouchy, sítě, deště, hvězdy a další prostorové prvky. Za pozornost stojí také tyto tipy na vánoční výzdobu. Chcete-li mít jistotu, že vám bude vánoční výzdoba bytu dobře sloužit a splňovat veškeré bezpečnostní standardy, obraťte se na známého prodejce t-zbozi.cz. V nabídce najdete široké spektrum dekorací určených pro domácí i venkovní použití.

Publikováno: 05. 09. 2016

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat vánoční osvětlení | tipy na vánoční výzdobu