3 hlavní důvody, proč pravidelně užívat kolagen

Fenomén zdravého životního stylu prostupuje naše každodenní životy čím dál více. Do popředí se dostávají více či méně účinné doplňky stravy, které nás obvykle stojí majlant – ale jejich přínos je bohužel zanedbatelný. Existují ovšem i výjimky, například potravinový doplněk v podobě hydrolizovaného kolagenu. Nepochybujeme o tom, že jste již o nejhojněji zastoupeném proteinu slyšela. Ale možná jste mu nevěnovala dostatek pozornosti, což můžete napravit právě nyní. Proč je kolagen tak důležitý? Třeba proto, že tvoří zhruba třetinový podíl z celkového množství lidských proteinů – a ze 70 % na naší kůži. V průběhu života se jeho hladina snižuje, a to přirozeně (stárnutím) i vnějšími faktory, mezi které patří špatné návyky (kouření, alkohol...) i stres, traumata apod. Kolagen lze doplnit například konzumací některých potravin, nicméně často nejde o nijak pohodlnou ani chutnou záležitost. Mnohem příjemnější volbou jsou kvalitní potravinové doplňky jako je například tento čistý kolagen z woldoshop.cz. Nejúčinnější kolagen je přípravek z hovězího kolagenu. Tělo ho dokáže efektivně zpracovat a následně zužitkovat.

1. Zlepšení osteoartritidy

Výzkumy prokázaly, že přírodní kolagen působí příznivě při zmírnění projevů osteoartritidy. Potlačuje bolest a zpomaluje opotřebení chrupavek.

2. Prospěšný pro střeva

Díky obsahu důležitých aminokyselin kolagen prospívá trávicímu ústrojí, a to jak při trávení potravy, tak jako prevence některých neduhů (např. pálení žáhy a GERD). V kolagenu obsažený glycin zase prospívá při detoxikaci.

3. Perfektní pro pleť

Spousta žen pravidelně užívá kolagen na pleť a nedá na jeho účinky dopustit. Pomáhá při produkci elastinu a dalších látek, které jsou nezbytné pro udržení mladistvého vzhledu. Bez pochyby jde o jednu z nejúčinnějších zbraní v boji proti předčasnému stárnutí.

Publikováno: 05. 12. 2020

Kategorie: Zdraví | Zdraví

Autor: Adam