Rodiče s více dětmi často řeší online výuku pořízením repasovaného počítače

Pandemie řádně zacloumala společností a zbortila hliněné nohy systému, který beztak volal po změně již delší dobu. Ohromnou transformací prošlo především školství. Několik dekád se úspěšně bránilo modernizaci – až prakticky ze dne na den přešlo na online výuku a homeschooling. Na jednu stranu je tento skokový posun velkým přínosem, na stranu druhou s sebou přinesl spoustu starostí, a to nejen technicky neobratným učitelům. Co si mají počít rodiny s více dětmi a jediným nebo žádným počítačem? Počítač a internet sice patří mezi nedílné součásti většiny českých domácností, ale zdaleka ne každá rodina vlastní tolik zařízení, kolik má členů. V souvislosti s pozastavením prezenční výuky proto musely vyřešit zapeklitý problém. Situace, kdy jeden z rodičů potřebuje notebook pro práci z domu a dva nebo tři školou povinné děti zase pro online vyučování, jsou na denním pořádku. V praxi to však znamená investovat desítky tisíc korun na nákup nových notebooků či stolních PC. Anebo taky ne, pokud se rodina přikloní k pořízení repasované výpočetní techniky.

Co jsou repasované notebooky a PC?

Repasovaná výpočetní technika, tedy jak stolní PC, tak notebooky, čítá starší (použité) modely, které však prošly kompletním vyčištěním a v případě potřeby i výměnou některých vadných komponent. Výsledkem je plně funkční stroj za zlomek původní ceny.
Repasované notebooky a stolní PC obvykle pochází z větších firem a organizací, které výpočetní techniku pravidelně mění. Vzhledem k tomu, že v době pořízení šlo o nadprůměrně kvalitní zařízení, je sortiment i po letech konkurenceschopný novým počítačům z kategorie tzv. low endu.
A na kolik vás takový levný repasovaný notebook vyjde? Podívejte se na https://www.malicomputer.cz/levne-notebooky/ a posuďte sami. Renomovaný prodejce malicomputer.cz zároveň nabízí také repasované počítače. Prohlédnout si je můžete na https://www.malicomputer.cz/repasovane-pocitace/.

Publikováno: 20. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam