6 tipů, jak opticky zeštíhlet postavu

Máte nějaké to kilo navíc a chtěli byste jej umět zamaskovat? Nechte si poradit a vyberte si oblečení, které skryje vaše nedostatky a ukáže vaše přednosti. Zajímejte se také o padnoucí spodní prádlo. Podívejte se na další tipy.

1) Správná velikost oblečení

Jedním z nejdůležitějších kroků je správná velikost oblečení. Oblečení by nemělo být příliš velké a neforemné, protože by vám zbytečně přidávalo navíc kilogramy. Samozřejmostí je, že oblečení nesmí být ani příliš malé a těsné, protože by vás zbytečně obepínalo a i na štíhlé postavě zvýraznilo její nedostatky.

2) Prádlo, které vám padne

Pokud si chcete ubrat pár kilogramů, zaměřte se na koupi kvalitního dámského a pánského spodního prádla. Budete překvapeni, jak dokáže správné prádlo vylepšit vaši postavu. Nejenže budete lépe držet tělo, ale skryjete své nedostatky a naopak ukážete své přednosti. Vždy dbejte na kvalitní materiál, vyberte si přírodní bavlnu a pořiďte si do šatníku hned několik bavlněných kalhotek klasického střihu a pánských bavlněných trenýrek pro muže.

3) Chytré šperky

Pro optickou iluzi, že je vaše tělo štíhlejší a delší, skvěle poslouží dlouhé náhrdelníky, případně přívěšky. Ty skvěle doplní každý outfit a i obyčejné černé šaty pozvednou na elegantní oblečení do společnosti. Stejně tak slouží i dlouhé visací náušnice, které opticky prodlouží váš krk a zeštíhlí obličej.

4) Odhalte přednosti

Příjemným způsobem, jak odlákat pozornost od svých kritických partií, je odhalení přednosti. Pokud máte například krásné a štíhlé nohy, tak se je nebojte ukázat, stejně tak pokud máte širší boky, ale štíhlý pas. V tomto případě zaměřte pozornost na něj, Skvěle vám k tomu poslouží například pásek nebo chytře zvolený crop top.

5) Co dokážou podpatky

Budete překvapeni, co s vaší postavou dokážou podpatky. Nemusíte volit vysoké a tenké podpatky, na kterých se vám hůř chodí. Zvolte klidně boty na klínku nebo se širokými a pohodlnými podpatky. Veškeré boty na podpatku vám vytvarují hýždě a zadek, navíc i vaše nohy budou vypadat delší a štíhlejší.

6) Správné držení těla

Pro optické zeštíhlení postavy skvěle funguje i lepší držení těla. Schválně si zkuste stoupnout rovně, zatáhnout břicho, ramena zvednout nahoru a zatlačit dozadu. Zhluboka se nadechněte a teď se podívejte do zrcadla. Zdá se vám, že vypadáte štíhlejší? Zkuste si na tohle „narovnání“ vzpomenout vždy, když se cítíte hrozně a máte pocit, že kilogramy navíc nikdy nezamaskujete.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam