Snižte své náklady za elektřinu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by se žilo bez elektřiny? Většina z nás si tuto možnost raději ani nepřipouští – moderní domácnosti jsou totiž na elektrické energii stále závislejší. A s rostoucí závislostí přímo úměrně rostou i náklady. Moderní elektrické spotřebiče jsou sice úsporné, ale cena elektřiny rok od roku roste. Sníte-li o tom, že jednoho dne dostanete fakturu s mnohem nižší částkou, než na jakou jste si za poslední roky zvykli, máme pro vás dobrou zprávu. Prozradíme vám, jak ze elektřinu reálně ušetřit.

Nebojte se změny dodavatele!

V podstatě existují pouze dva způsoby a to snížit celkovou spotřebu domácnosti, nebo změnit dodavatele.

Nižší spotřeby lze dosáhnout poměrně jednoduše – využívat spotřebiče jen tehdy, když je to nezbytně nutné, nespoléhat se na stand-by režim, efektivně vařit či vyměnit klasické žárovky za úsporné LED diody. Dodržíte-li tato opatření (a spoustu dalších, o kterých se zmíníme někdy příště), ušetříte i několik tisíc ročně. Ještě výraznější úsporu však zaznamenáte v případě zmíněné změny dodavatele. Cena elektřiny se totiž často výrazně liší a určitě jste o této možnosti slyšeli, ale možná nevíte, co obnáší a podvědomě z ní máte strach. Jenomže opak je pravdou – změna dodavatele je jednoduchá a efektivní. Upravuje ji zákon a nemusíte se proto bát žádných komplikací.

S rostoucí spotřebou roste i výše úspory

Zajímá vás, kolik můžete díky změně dodavatele ušetřit? Hlavní roli samozřejmě hrají konkrétní podmínky nového dodavatele, ale obecně lze říct, že výše úspory roste se spotřebou. Domácnosti, které elektřinu využívají také na ohřev vody, vaření a vytápění, mohou ušetřit opravdu zajímavé částky.

Při výběru dodavatele však nehleďte pouze na cenu, ale také kvalitu zákaznického servisu. Pokud se nechcete zdržovat ručním porovnáváním jednotlivých ceníků a schůzkami s obchodními zástupci, vyzkoušejte rychlé a přehledné srovnání cen elektřiny, které na vás čeká na serveru ušetřeno.cz. Postup je jednoduchý – stačí vyplnit několik základních údajů a obratem se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti. Rozhodnete-li se změnu uskutečnit prostřednictvím služby ušetřeno.cz (je zcela zdarma), vyhnete se i papírování. Administrativu za vás vyřídí vyškolení pracovníci.

Publikováno: 22. 07. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena elektřiny | jak změnit dodavatele elektřiny | srovnání cen elektřiny