Jaký bude iPhone 13? Osudové datum se blíží!

Skalní fanoušci produktů s logem nakousnutého jablka – a že jich po světě chodí víc než dost – se již nemohou dočkat úterý 14. září. V 19 hodin našeho času bude konečně odtajněn nejnovější iPhone 13, a to v celé jeho kráse. Pojďme si spolu zopakovat, co o třinácté generaci ikonického smartphonu víme. Co se týče názvu, je téměř jisté, že se zařízení ve finále dostane na pulty jako iPhone 13. Skutečnost potvrdila uniklá videonahrávka s balením krytů, která se dostala na Twitter. Podle všeho se opět bude jednat o čtyři modely – a ne nepodobné předchozí generaci. Apple se ostatně nijak netajil, že právě z úspěšné dvanáctky, jejíž design s rovnými hranami sklidil velkou pochvalu. Takže se opět můžeme těšit na kovové tělo a ploché boky, skleněná záda – a pravděpodobně i na displej s výřezem. Otázkou je, jak velký bude – velmi pravděpodobně bude o něco menší než u iPhone 12, protože Apple upravil senzory pro Face ID.

Stejné rozměry, lepší parametry

S velikostí se v loňském roce Apple trefil jablíčkářům do vkusu. Nejnovější iPhone proto dostane do vínku identické úhlopříčky - 5,4“, 6,1“ a 6,7“. Na trhu se tedy objeví i varianta mini, nicméně pravděpodobně naposledy. Vlajkovou lodí bude Pro Max – kromě větších snímačů by měl mít i nový roční režim pro focení hvězdné oblohy.

Kam až se Applu podařilo iPhone 13 posunout, se dozvíme brzy. Určitě však můžeme počítat s vyšší obnovovací frekvencí s možností přepnutí ze 120 Hz na 60 Hz (v rámci úsporného režimu), o poznání lepší fotoaparáty (údajně by měly zachytit až o 15 % více světla) a samozřejmě větší výkon a tomu odpovídající baterie. Co se týče nabíjení, opět to bude lighting kabel či MagSafe.

Stejná cena a nové barevné kabátky

Cenově by měl iPhone 13 vycházet stejně jako předchozí generace, a to navzdory zdražení čipů. A pozor – údajně se dočkáme i několika nových barevných variant. Model Pro by mohl být k dostání v bronzové a základní modely možná v růžové.

Publikováno: 12. 09. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam