Chcete si půjčit, ale máte záznam v registru dlužníků? Známe řešení

Odborníci doporučují, aby si domácnosti tvořily finanční rezervy ve výši kolem 4 až 6 násobku měsíčních výdajů. V praxi to znamená, že domácnost s měsíčními výdaji 25 tisíc korun by měla mít naspořeno minimálně 100 tisíc bokem. Železná rezerva se hodí nejen pro případy ztráty zaměstnání či krátkodobého poklesu příjmu z podnikání, ale také na nečekané výdaje. Ale co si počít v momentě, kdy žádné peníze navíc uspořeny nejsou? Pokud jste se dostala do svízelné finanční situace a trápí vás záznam v negativním registru dlužníků, nepřestávejte číst.

Máte-li možnost, půjčte si bezúročně

Nejlepší je si nepůjčovat a pokusit se závazky vyřešit až ve chvíli, kdy budete disponovat vlastními penězi. Jenomže ne vždy je to možné, a tak nezbývá, než se poohlédnout po půjčce. V prvé řadě byste se měli zeptat svých nejbližších a požádat je o bezúročnou půjčku. S trochou štěstí vám někdo z okruhu rodinných příslušníků či přátel potřebný obnos půjčí. V případě, že ve svém okolí neuspějete, vám zbývá jediné – poohlédnout se po někom, kdo nabízí rychlé půjčky bez problému. Respektive vám půjčí i navzdory negativnímu záznamu v registru dlužníků. Mezi bankami takového věřitele nenajdete, ale v nebankovním sektoru ano.

Máte automobil? Zastavte ho a získejte potřebnou sumu

Jednou z možností, jak si půjčit peníze i se záznamem v registru, je známá autozastavárna v Brně. Provozuje ji společnost Zastavuz s.r.o. a nabízí půjčky formou zástavy automobilu. Nemusíte se však bát, že svůj vůz nebudete moct používat – v rámci varianty „money & drive“ je auto předmětem zástavy, avšak zůstává klientovi k dispozici. Jestliže automobil nepoužíváte, bude pro vás výhodnější varianta „money & store“, kdy vozidlo zůstane na bezpečném a suchém místě. Výhodou zástavy vozidla je, že ho nemusíte nouzově prodat. A až budete mít dostatek peněz na vyplacení, získáte ho zpět. Podrobnosti najdete na www.zastavuz.cz.

Publikováno: 28. 09. 2017

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam

Tagy: půjčka bez registru | rychlé půjčky bez problému | zastavuz