Slušné auto pořídíte i z autobazaru, musíte si však vybrat ten správný

S příchodem potomka se změní spoustu věcí a jedna z nich je i vozový park. Časy, kdy jste se po silnicích proháněli ve sportovním hatchbacku nebo dokonce dvoumístném roadsteru, jsou ty tam a nezbude vám, než se poohlédnout po něčem větším a bezpečnějším. Většina maminek (a samozřejmě i tatínků) by přivítala tank, nebo alespoň Hummer, ale nakonec se stejně spokojí s něčím, co má dostatečně velký kufr a větší počet airbagů. Manévrování s Hummerem je v hustém městském provozu stejně poněkud nepraktické...

I ojeté může skvěle posloužit!

Vraťme se však k samotné koupi nového vozu. S dostatečným kapitálem je výběr hračka, ale co si počít v případě, že na nový automobil nezbylo? Nezbývá, než navštívit autobazar a vybrat si nejlepší možnou alternativu z nabízených ojetin.

Na koupi ojetého automobilu není nic špatného, ale neměli bychom zapomínat na nekalé praktiky některých prodejců. Stočené tachometry, podivné údaje v dokumentaci a snaha o zamaskování nejrůznějších závad – s těmito nešvary se bohužel v menší či větší míře setkáte ve většině autobazarů a proto se do nákupu nepouštějte bez doprovodu zkušeného mechanika. Ten odhalí skryté závady ještě předtím, než podepíšete kupní smlouvu a ušetří vám spoustu peněz.

Vybírejte v autobazaru, který je poctivý

Zdaleka nejlépe však uděláte tehdy, když se podvodníkům vyhnete obloukem a poohlédnete se po autobazaru, který má dobré reference. Vodítkem vám může být objektivní test časopisu iDnes, který se s testovanými prodejci rozhodně nemazlil. I tak však se mezi účastníky našlo pár výjimek, které potvrdily pravidlo a prošly na výbornou. Jednou z nich je i pražský autobazar Arho, který funguje téměř 20 let a garantuje 100 % prověřené vozy.

Kromě jiného zaujal také osobitým přístupem k zákazníkům a bezkonkurenčními cenami za výkup aut. Pokud se v automobilech příliš nevyznáte, nebojte se zeptat prodejců, kteří vám ochotně poradí a pomohou vám vybrat nejvhodnější alternativu. Aktuální nabídku vozů najdete na webu arho.cz.

Publikováno: 30. 04. 2013

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam