Šatní skříň by v ložnici neměla chybět. Jak vybrat správnou?

Snem snad každé ženy je vlastní šatna – malé království plné outfitů, obuvi a doplňků. Jenomže bydlení není nafukovací a většinou se v něm prostor pro šatnu nenajde. Uskladnění oblečení proto řešíme standardním způsobem, tedy pomocí šatní skříně. Pokud z nějakého důvodu odmítáte vestavěnou variantu a dáváte přednost klasice, dostanete na výběr z širokého spektra variant. Nabídka je vskutku bohatá a výběr je čistě otázkou individuálních požadavků.

Lamino, nebo masiv?

V posledních letech zažívá boom nábytek z masivu, jehož výhody spočívají ve velmi dlouhé životnosti a možnostech renovace či opravy. Za zmínku stojí také specifická vůně i vzhled – na někoho může originální struktura letokruhů působit takřka uklidňujícím dojmem. Na druhé straně stojí lamino, které je výrazně levnější, a tedy dostupnější. Je k dostání v ohromném množství designových provedení a bez nadsázky lze říct, že i vybere opravdu každý. Zatímco skříně z masivního dřeva mohou v moderně pojatém interiéru působit poněkud rozpačitě, šatní skříň bílá z lamina do něj naopak zapadne. Lamino se pyšní tvrdým povrchem a předčí masiv v jednoduchosti údržby. Bez ohledu na to, jaký materiál nakonec zvolíte, si ohlídejte kvalitu kování, pantů, madel, úchytek a dalších prvků. A stejně tak zbystřete nad mechanismem otevírání zásuvek, nekvalitní pojezd by vás brzy připravil o nervy.

Rozměry jsou to, oč tu běží

Je lepší šatní skříň bílá, nebo raději upřednostnit jinou barevnou variantu – třeba dekor wenge, šatní skříň dub sonoma či jinou trendy záležitost? Design je otázkou vkusu a jedinou radu, kterou vám v tomto směru můžeme dát, je respekt vůči ostatním interiérovým prvkům. Snažte se šatní skříň sladit s okolím, případně to udělejte naopak. Co je však skutečně podstatné? Neudělejte chybu při výběru rozměrů. Vaše nová šatní skříň musí nabízet dostatek úložného prostoru, ale zároveň nezabírat více místa, než je nezbytně nutné. Takže než si ji objednáte, chopte se metru a dvakrát měřte!

Publikováno: 05. 12. 2020

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam