Na prostěradle záleží aneb jak vybrat ten správný materiál?

Co je tak složitého na výběru prostěradla? V podstatě nic, ale musíte vědět, co od jednotlivých materiálů čekat. Pokud nepoznáte rozdíl mezi bavlnou a jersey, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jaké jsou jejich vlastnosti! Výběr prostěradla nepodceňujte, protože významně ovlivňuje kvalitu spánku. Jedině s vhodně zvoleným povlečením naplno využijete potenciál kvalitní matrace. Roli samozřejmě hraje také barevnost – i prostěradlo může zastat funkci doplňku a umocnit celkový dojem z místnosti. Dalším důležitým aspektem je gramáž, která má velký vliv na odolnost a tedy i životnost prádla. Co se týče barev, do popředí zájmu se opět dostávají čistě bílá prostěradla, ale chybu určitě neuděláte ani v případě zářivě azurové nebo pastelově zelené.

Hebké a pružné jersey

Bavlněná prostěradla sice představují jakousi zlatou (a zřejmě nesmrtelnou) klasiku, ale mnohem příjemnější na dotek jsou jersey prostěradla. Vyrábí se ze 100% bavlny a chlubí se velmi dobrou prodyšností a absorpcí vlhkosti. Další předností je pružnost – prostěradlo lze vypnout až o 25 %, takže se do něj nemusí přidávat větší množství umělých příměsí. Jersey se vyrábí pletacím strojem, na kterém se tká do menších oček. Na rubu jsou drobná očka a na líci svislé čárky umístěné vedle sebe.

Savé a hřejivé froté

Froté prostěradla by neměla chybět v žádné domácnosti. A to jednoduše proto, že během zimních měsíců spolehlivě zahřejí a nemusí se žehlit.

Bambus je jasnou volbou pro alergiky

Máte doma alergika? Pořiďte mu prostěradlo z bambusového vlákna. Je hypoalergenní a velmi odolné vůči škůdcům, bakteriím a plísním. Čím více se bambusového vlákna v tkanině nachází, tím jsou vlastnosti lepší a prostěradlo odolnější. K dalším výhodám patří měkkost a mnohem větší savost než u bavlny. Kvalitní prostěradla všech standardních i méně obvyklých velikostí seženete u známého prodejce rodinnebaleni..cz.

Publikováno: 19. 03. 2017

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat povlečení | jaké povlečení vybrat