Ručně vyráběné hračky často potěší nejvíc

Určitě si vzpomenete na své dětství, kdy jste si dokázali pohrát prakticky s čímkoliv. Nejoblíbenější hračky byly často ty nejjednodušší nebo ty, se kterými se spojovaly různé dětské příběhy. Jedním z příběhů může být například to, jak jste tu hračku dostali nebo společně s rodiči vytvořili. Přestože je dnešní doba opravdu plná různých speciálních a propracovaných hraček, nic nenahradí čas, který můžete svým dětem věnovat jako rodiče. Proč tento čas nespojit například s výrobou nové hračky? Vy si tak zpestříte svůj den a děti díky takovému programu přijdou k pěkným zážitkem a novým dovednostem.

Ručně dělané hračky

Vytvořit si hračku můžete prakticky z čehokoliv, co máte doma. Od jednoduchých zámků postavených z kartonových krabic až po detailně propracované origami. I v dnešní době však mají velký úspěch klasické meče pro chlapce a různé pletené věnečky pro dívky. Anebo ručně vyrobená panenka – jako tato na Fleru od KristyART. Důležité je to, aby se děti bavily i během procesu výroby. Nebojte se tedy dát jim zatlouct hřebík, přeložit papír či vymalovat prázdná místa. Klidně je nechte i vymyslet plán jejich vysněné ručně vyrobené hračky. Samotná hračka a i celý den, který stráví ve vaší společnosti pro ně bude zážitkem, na který jistě nezapomenou ani v dospělosti.

Jak vytvořit hračky pro děti?

Ať vám napadne cokoliv, co by se vašemu dítěti líbilo, určitě se to vyrobit dá. Často nemusíte zoufat nebo se dlouho trápit a pokud vám to nejde samotě, pozvěte si velmi praktického pomocníka – Youtube. Nejlépe vám to půjde, když se na chvíli opět stanete dětmi. Vzpomeňte si s čím jste se ve věku svých dětí hráli vy a zkuste to napodobit. Velmi jednoduchou hračko může být i alternativa slaměné panenky, pro chlapce to může být slaměný vojáček. Postačí vám sláma a pevnější provázek. Při výrobě této hračky si i děti osvojí jemné práce, takže je jen dobře když je zapojíte do procesu výroby. Na celou hračku vám stačí pouze trs delší trávy, nůžky a pevný provázek. Postup je jednoduchý, trs pouze přehněte v polovině a následně převážet a zkracujete kusy sena tak, aby vám vznikla postavička jako na obrázku.

Publikováno: 12. 04. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam