Zážitek, na který se nezapomíná: Proleťte se v balónu nad českou či evropskou krajinou

Plánujete podzimní výlety na kole, pěšky, na koni? Nepřemýšleli jste náhodou nad možností vyletět si nad krajinu a prohlédnout si ji například z kokpitu letadla, vrtulníku či balonu? Zeleno-zrzavé zbarvení stromů v kombinaci se žloutnoucími lány nebo zoranými políčky a malebnými vesničkami jsou pastvou pro oči, speciálně pokud je vnímáte shůry. Rodinný výlet s dětmi v koši balonu evokuje Vernův román, na který sice s rozechvěním vzpomínáme my rodiče, ale ruku na srdce, přitáhne i naše potomky. Pojďte společně vzdělávat děti v rámci historie, literatury, fantazie a zeměpisu. Uvidíte, že po zážitku v balonu budou mít studium a čtivo raději než doposud.

Kdo může a kdo naopak nesmí absolvovat let balonem?

Pro výlet balonem není třeba žádných zvláštních předpokladů, omezení se týkají pouze lidí s nadváhou a vážnými zdravotními obtížemi. V balonu se nepřepravují těhotné ženy, děti mladší osmi let nebo menší než 140 centimetrů. Mládež mladší 15 let může letět jenom v doprovodu dospělého, osoby od patnácti do osmnácti let musejí mít souhlas rodičů s letem.

Za jakých podmínek může balon vzlétnout?

Nabídka je připravena pro celé rodiny, a to pro čtyři osoby, kterým bude patřit celý balon. Zamilované páry si mohou objednat balon rovněž jen pro sebe, například v rámci svatební cesty a líbánek. Jestliže vás zaujal let balonem, na webu https://www.leteckezazitky.cz/ si vyberete z mapky jedno ze dvaceti letišť, odkud chcete vzlétat, a domluvíte si volný termín. Možná se vám stane, že zrovna zamluvený termín nebude vyhovující počasí, ale nebuďte z toho smutní. Nechcete přeci letět ve větru, dešti, velké oblačnosti… Pro let balonem totiž platí přísná meteorologická omezení. Létat se může pouze v předem určených hodinách a v době, kdy je síla větru nižší než 4 m/s.

Publikováno: 27. 09. 2018

Kategorie: Lifestyle | Lifestyle

Autor: Adam