ROMIKA, ikona evropského obuvního průmyslu, vyrábí prvotřídní boty více jak 90 let

Jaký produkt si představíte pod pojmem ROMIKA? Značka vám možná nic neříká, ale fajnšmekři, kteří si potrpí na kvalitní obutí, moc dobře vědí, že jde o jednoho z nejdůležitějších výrobců bot. Tedy přinejmenším těch z těch evropských. Historie německé firmy se datuje od roku 1921 během dlouhých devadesáti let její existence prošla mnoha změnami.

Obuv s dlouhou historií

Společnost ROMIKA založili tři němečtí obchodníci, ale jen pár let po jejím vzniku musela kvůli jejich židovskému původu vyhlásit úpadek. Změnila majitele a během druhé světové války zaměstnávala více než tisíc lidí. V té době se specializovala na gumovou a domácí obuv, kterou mimochodem vyrábí dodnes. Ke konci války byly továrny vybombardovány a počet zaměstnanců klesl na pouhých 50. ROMIKA se přesto vzchopila a obuv z její produkce opět dostála synonyma pro to nejvyšší kvalitu.

Snaha o neustálé inovace

Pánská a dámská obuv značky ROMIKA byla již od samého počátku inovativní. Výrobce se snažil prosazovat nové materiály a koncepty, které si zákazníci zamilovali. Představila boty na tenis, surfování a běh a další novinky a v 80. letech již vyráběla na 35.000 párů obuvi za den. Po smrti zakladatele Hellmutha Lemma sice opět upadla do platební neschopnosti, ale na výsluní ji dostala společnost Josef Siebel.

Jak vypadá nabídka dnes?

V současnosti ROMIKA nabízí široké portfolio dámské, pánské a dětské obuvi, která se vyznačuje prvotřídní kvalitou zpracování, dokonalým komfortem a stylovým designem. Mladší generaci je určena nová exkluzivní kolekce Ladystar, na které se podílela známá německá moderátorka Daniela Katzenberger. Aktuální nabídku si můžete prohlédnout a zakoupit na www.romika.cz. Toužíte-li po obuvi, na kterou se můžete spolehnout, neváhejte.

Publikováno: 26. 09. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: dámská obuv | ladystar | obuv | pánská obuv | romika