Co rozhodně neprospívá vašim vlasům?

Perfektní účes a zdravě vyhlížející vlasy – toť vizitka každé dámy. Ať už se však jedná o kratší nebo delší střih, je důležitá důkladná péče. Stylový účes dokáže umocnit celkový dojem, ale zničené vlasy vizáž naopak pokazí. Chcete-li si své vlasy udržet zdravé a krásné, vyhněte se „destrukčním“ úpravám, které vedou k únavě, poškození a zvýšené lámavosti. Anebo tyto metody alespoň omezte na minimum a provádějte je jen příležitostně.

Přestaňte se fénovat

Fénování je první věc, kterou uděláte bezprostředně poté, co s mokrými vlasy vylezete ze sprchy. Ostatně jak jinak by uschly... jenomže teplý vzduch linoucí se z fénu vlasům nijak nesvědčí. Raději si udělejte „turban“ z ručníku a nechte vlasy oschnout přirozeně. Když budete mít na spěch, není zbytí, ale přesto se snažte fénování vyhýbat.

Žehlení a kulmování jen občas

Jak zkrotit nepoddajné vlasy? Snadno a rychle – žehličkou. Jenomže právě tento pomocník vlasy při každodenních úpravách vážně poškodí. To samé samozřejmě platí také o kulmách... Ideální bude, když si budete žehlit/natáčet vlasy jednou za čas. Raději se smiřte s tím, že vám příroda nenadělila takový typ vlasů, jaký se vám líbí a snažte se z toho svého vytěžit maximum – najděte si účes, který vám sedne a nebude vyžadovat časté tepelné úpravy.

Pozor na splétání copánků

Drobné copánky, masivní copy a jejich nejrůznější variace mohou vypadat dobře (přestože momentálně nejsou trendy), ale i těm se raději vyhněte. Vlasy nejsou na splétání stavěné a při pravidelném splétání dochází k výraznému poškození a lámání vlasů.

Jak zařídit, aby vaše vlasy opět vypadaly skvěle?

Protože předpokládáme, že si čas od času fén, žehličku, kulmu nebo copánek přeci jen neodepřete, máme pro vás praktický tip. A bude se vám hodit i v případě, že máte problém s unavenými a poškozenými vlasy. Dodejte jim výživu a obnovte jejich původní krásku – vnitřní vlasová výživa s aktivátorem Clinical Hair Care zlepšuje vlasovou strukturu, podporuje růst vlasů, zvyšuje odolnost vůči mechanickému a chemickému poškození, chrání vlasy před UV zářením, optimalizuje tvorbu mazu, zvyšuje lesk a omezuje šedivění. Chcete-li se o populárním přípravku dozvědět více, podívejte se na www.clinical.cz.

Publikováno: 12. 04. 2015

Kategorie: Zdraví | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: lámání vlasů | poškozené vlasy