Co je to ketodieta?

Existuje mnoho způsobů, jak redukovat tělesnou hmotnost a jak efektivně zhubnout. Ovšem diety nejsou zrovna příjemnou záležitostí a často se nevyhnete držení hladovky či snížení příjmu potravy. Upravit jídelníček ale lze i jinak. Ketodieta je poměrně nový způsob diety, který se v poslední době pyšní velké popularitě také mezi sportovci nebo celebritami a není se čemu divit. V následujících řádcích vám popíšeme, jak hubnutí pomocí ketodiety probíhá a na její největší benefity.

Ketodieta není pouze hubnutí, ale také životní styl

Pokud se zajímáte o různé druhy diet, pravděpodobně jste slyšeli o ketonové dietě. Měli byste si ještě před začátkem samotné diety stanovit jasné cíle – chcete se cítit dobře, zhubnout či dostat do formy? - pak se v prvé řadě zbavte veškerých lákadel, které se nachází u vás v domácnosti. Máme tím na mysli sladkosti, brambůrky a další kalorické výrobky. Skvělý způsob, jak dietu zefektivnit je například nějakou fyzickou aktivitou. Třeba běháním nebo alespoň delšími procházkami. Tip: K nejznámějším značkám na poli proteinové diety patří KetoDiet. Pokud se produkty rozhodnete vyzkoušet, přečtěte si ještě před tím zkušenosti Radka v rámci KetoDiet recenze na Ecoblogu.

Jak probíhá ketodieta?

Při běžném stravování jsou součástí jídelníčku umístěny převážně sacharidy, tuky a bílkoviny, kdy sacharidy tvoří velkou část stravování. Ovšem v případě ketodiety bílkoviny převládají nad ostatními makroživiny. V průběhu ketodiety tak tělo příjme až 70% proteinu z jídelníčku.

Co jíst při ketodietě?

Obecně se při ketodietě doporučuje zařadit do svého jídelníčku potraviny bohaté na proteiny a další vitaminy a minerály. Jako například – maso, mořské plody, ryby, vejce, sýry či zelenina. Z rostlinných produktů si můžete dopřát třeba květák, zelí, avokádo, ale také chřest nebo cuketu. Dále lze konzumovat ořechy a olejnatá semínka, smetanu a zdravé tuky (nerafinované přírodní oleje). Sami můžete vidět, že ketodieta nemusí být, tak drastická, jako je tomu u jiných druhů diet.

Publikováno: 23. 12. 2021

Kategorie: Hubnutí | Zdraví

Autor: Adam