Děti jízdu milují: Od odrážedla až po elektrickou čtyřkolku

Máte doma malého neposedu a marně přemýšlíte nad tím, jak mu udělat velkou radost? Jednoduchá rada zní – pořiďte mu vlastní dopravní prostředek, na kterém se vydovádí a zároveň si zlepší motoriku a prostorovou orientaci. A zatímco pro ty nejmenší jsou jako stvořená stabilní dětská odrážedla, větší děti milují elektrické čtyřkolky s klaksonem.

Na co myslet při výběru odrážedla?

Není odrážedlo jako odrážedlo. Na trhu je spousta produktů, ale některé neodpovídají ani základním kritériím, na která byste měli při výběru myslet. V prvé řadě jde o zdravotně nezávadné materiály – před koupí se přesvědčte, zda má výrobek patřičné certifikace. Jinak hrozí, že se u citlivějšího dítka při kontaktu s odrážedlem objeví alergická reakce nebo ekzém. Další důležitou vlastností je stabilita. Rozhodnete-li se pro odrážedlo typu motocykl, sáhněte po modelu s dostatečně širokými koly. Ještě stabilnější jsou odrážedla se čtyřmi koly. Pro nejmenší děti jsou ideální ty s vodicí tyčí – když jim venku dojde dech, můžete je tlačit. A samozřejmě budete mít naprostou kontrolu nad tím, kam dítko jede.

S elektrickými autíčky je velká legrace

Ještě zábavnější než odrážedla jsou elektrické čtyřkolky s klaksonem. Obvykle mohou vyvinout dvě , respektive čtyři rychlosti (sta stupně dopředu a dva na zpátečku). Ovládají se pomocí řídítek, většinou nechybí mp3 přehrávač a někdy je součástí sady i dálkové ovládání. Při výběru se zaměřte na kapacitu baterií a maximální nosnost (obvykle do 25 kg). Průměrná doba jízdy u kvalitních modelů se pohybuje kolem 1,5 – 2 hodin. Kromě čtyřkolek jsou k mání také elektrická auta, takže je čistě otázkou vkusu, zda po jakém vozítku sáhnete. A ať už se momentálně poohlížíte po odrážedle, čtyřkolce, nebo autíčku, nepodceňujte pěkný vzhled – dopřejte svému dítko vozítko, které si zamiluje na první pohled.

Publikováno: 13. 12. 2017

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: elektrické čtyřkolky | jak vybrat odrážedlo