Proč nosit župan a jak správně vybrat?

Zalovte v paměti a vzpomeňte si na poslední dovolenou, kdy jste se u hotelového bazénu producírovala v pohodlném župánku? A měla jste ho na sobě i v pokoji, vlastně jste se ho nechtěl vzdát a pohrávala si s myšlenkou, že si ho přibalíte domů. Tak proč si župan nepořídíte nyní? Stane se vašim nejlepším přítelem a vždy vás spolehlivě zahřeje. Hodit se vám bude především v chladnějším období, ale jistě ho upotřebíte i jindy – třeba v létě u vody. Chcete-li být se svým novým županem nadmíru spokojená, nevybírejte na základě nejnižší ceny. Zaměřte se na vlastnosti materiálu a střih. A také na vzhled – i v župánku můžete vypadat svůdně, což ocení především váš partner-

Jaký zvolit materiál?

Hlavní funkcí županu je ochrana před chladem. Jinými slovy musí příjemně hřát, proto neberte výběr materiálu na lehkou váhu. Dámské i pánské župany se nejčastěji vyrábí ze 100% bavlny, mikro bavlny nebo česané bavlny. Budete-li ho nosit především po koupeli, jistě oceníte skvělé absorpční vlastnosti mikro bavlny. Pro alergiky, osoby s citlivou pletí a ekzémem je dobrou volbou župan z bambusového vlákna. V chladnějším období zase oceníte výhřevnost županu z froté. I ten se vám bude hodit po koupeli díky své výborné savosti. Podobně je na tom i populární mikroplyš. K mání jsou i jiné materiály v podobě šifonu, hedvábí či tylu. Tyto dámské župany jsou obvykle přiléhavější a představují dobrou volbu pro ženy, které chtějí zdůraznit své křivky.

Záleží i na střihu

V županu se musíte cítit pohodlně, a proto byste rozhodně neměla podcenit výběr střihu – především pak správnou délku. Župánky určené spíše na léto bývají kratší a bez kapuce, ovšem ta se vám může hodit po umytí vlasů. Některé ženy však preferují spíše šálový límec. Podstatné je, aby vás župan netlačil, neřezal či jinak neomezoval v pohybu. A kde se po něm poohlédnout? Dámské i pánské župany, ale také doplňkový sortiment, jako jsou například županové ponožky, seženete u specializovaného prodejce na www.zdravaloznice.cz.

Publikováno: 15. 09. 2018

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat župan | proč nosit župan