Dokonalou relaxaci můžete zažít i doma ve vaně

Jak se vypořádat s podzimní únavou? Pokud vám chybí energie a začínají vás bolet klouby, měla byste si dopřát příjemnou lázeň. Za nevšedním zážitkem přitom nemusíte nikam do daleko – tělo si můžete zregenerovat i v domácím prostředí. Příprava relaxační koupele není žádná věda. Přesto byste měla dodržet následující pokyny... Ideální doba na relaxační koupel je v podvečerních hodinách. Teplá voda vám prohřeje svaly a zklidní mysl, díky čemuž se vám bude mnohem lépe usínat. Optimální teplota vody je 37 – 39 °C. V chladné nebo naopak příliš horké vodě toho příliš nenarelaxujete. Ve vaně setrvejte po dobu 20 až 30 minut a ponořte se tak, abyste byla pod vodou co největší částí těla. Atmosféru umocníte relaxační hudbou, vonnými svíčkami a aromalampičkami. Poté, co vylezete z vany, se zabalte do hřejivého županu a ještě chvíli odpočívejte v tichém prostředí.

Nechte se hýčkat mořskou solí a řasami

Skvělým doplňkem domácích lázní je mořská sůl do koupele s obsahem minerálních látek a stopových prvků. Přibližně patnáctiminutová kůra ve vodě s mořskou solí zbaví vaše tělo škodlivin a prospěje pokožce. Dalším úžasným prostředkem pro regeneraci jsou mořské řasy. Teplá koupel s několika vrchovatými lžícemi mořských řad zklidní vaše tělo a dodá vám energii. K dostání je i mořská sůl do koupele kombinovaná s řasami.

Lufa na důkladné mytí a prokrvení, pemza na paty

V domácích lázních by neměla chybět ani přírodní egyptská lufa. Mořská houba se používá při peelingu a masáži, skvěle prokrvuje tělo a zmírňuje projevy celulitidy. Na ošetření popraskaných pat je vhodná vyvřela hornina s vysoce porézní strukturou – pemza. Ke změkčení kůže dochází již po několika použitích. Tip na super nákup: Lufu, pemzu, mořskou sůl a přírodní kosmetiku všeho druhu najdete ve specializovaném e-shopu homespa.cz.

Publikováno: 18. 10. 2016

Kategorie: Zdraví | Wellness a krása

Autor: Adam

Tagy: domácí lázně | regenerační koupel