3 důvody, proč je důležité chodit na dětské hřiště

Výchova dětí je v dnešní době jednodušší než kdy dříve. Rodiče se vlastně ani nemusí snažit. Stačí naplnit pokojíček edukačními interaktivními hračkami a případně je doplnit tabletem – to kdyby se dítko přeci jen začalo nudit. Je to skvělé, protože vůbec nezlobí a jsou zalezlé v dětských pokojích. A dovádění na dětském hřišti? Na takový „přežitek“ přece není čas... Ale teď vážně, bez ironie. Mnozí rodiče bohužel opravdu výchovu delegují na elektroniku a plácají se po ramenou, jaké to mají hodné děti. Snad to není váš případ, protože byste své ratolesti zbytečně připravila o spoustu jedinečných zážitků. Nehledě na fakt, že dovádění na veřejném dětském hřišti významně prospívá vývoji dítěte. Pokud ho nemáte od domu daleko, začněte na něj pravidelně chodit. Prozradíme vám, proč.

1. Kontakt s jinými dětmi aneb socializace v praxi

Vzpomeňte si na své dětství, kdy pro vás bylo dětské hřiště důležitým místem – potkávala jste na něm své kamarády a vytvářela si první sociální vazby. V pokojíčku jste možná neměla tolik hraček, ale kdybyste se mohla vrátit zpět v čase – vyměnila byste za ně dovádění na houpačkách, prolézačkách, skluzavkách a dalších atrakcích? Vsadíme se, že ne. Neochuzujte o podobné zážitky své dítě. Opravdoví kamarádi jsou lepší než virtuální!

2. Pevné základy pro zdravější život

Při pohledu na moderní dětská hřiště Berliner Seilfabrik byste si nejraději zadováděla společně s dětmi. Máte to zkrátka v sobě – říká se tomu radost z pohybu. Vybudovala jste si k němu zdravý vztah v dětství, kdy jste chodívala na dětské hřiště. Tomu také vděčíte za svou štíhlou postavu. Vaše dítko na tom bude stejně. Dejte mu šanci, ať si také vytvoří zdravou závislost na běhání, šplhání, klouzání a dalších aktivitách.

3. Více společně stráveného času

Trápí vás, že se svým dítětem nemůžete trávit více společných chvil – třeba proto, že si chce hrát samo v dětském pokoji? Vezměte ho na hřiště a upevněte vzájemné pouto. Samozřejmě by neměl chybět ani tatínek, který se duchem vrátí do dětských let a zablbne si společně s potomkem. V bezprostřední blízkosti se vždy nachází lavičky a další městský mobiliář, na kterém si odpočinete, zatímco se dítě vydovádí. Pokud se v blízkém okolí vašeho bydliště hřiště nenachází a máte možnost ovlivnit veřejný prostor – apelujte a zastupitele vaší obce, aby finanční prostředky z městského rozpočtu do důležitého prvku investovali.

Publikováno: 01. 03. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam