Přírodní oleje - moderní elixíry mládí

To, že chcete být pro svého partnera, okolí a především pro sama pro sebe atraktivní, je naprosto přirozené. Každá žena chce být krásná a snaží se alespoň do jisté míry zbrzdit projevy stárnutí. Některým se to daří, jiným méně. Chcete-li se přidat do první skupiny, která působení času úspěšně odolává, máme pro vás radu nad zlato. Udělejte revizi kosmetických přípravků, které používáte a spočítejte, kolik se jich pyšní označením „bio“. Ani jeden? Přirozené krásy a mladistvého vzhledu prostřednictvím chemické kosmetiky nedosáhnete a to ani v případě přípravků renomovaných značek. Z dlouhodobého hlediska má jejich používání negativní dopad a místo toho, aby vaše pleť omládla, bude vypadat mnohem starší. Přírodní či bio kosmetika stojí na druhé straně „barikády“ a jejím blahodárném vlivu na lidský organismus nemůže být pochyb. Tedy alespoň v případě arganového a kokosového oleje, které se chlubí širokospektrálním využitím.

Elixír mládí z Maroka

O arganovém oleji se tradují doslova legendy, protože je to právě on, díky kterému marocké ženy nestárnou. Olej, který vzniká lisováním plodů vzácné rostliny argánie trnité, patří mezi nejvzácnější a nejdražší oleje na světě, ale cena plně odpovídá účinkům. Arganový olej obsahuje látky, které zmírňují projevy stárnutí (tzv. anti-aging efekt), chrání pokožku před UV zářením a slouží i jako prevence před rakovinou kůže. Pravidelná aplikace arganového oleje na vlasy zajistí jejich zdravější vzhled a stejně tak prospívá i nehtům. A aby toho nebylo málo, z jader se lisuje také olej na vaření, který patří mezi základní suroviny marocké kuchyně.

Kokosový poklad

Elixír mládí se však neskrývá jen v plodech argánie trnité. Najdete ho i v obyčejných kokosech, což ale neznamená, že byste měla spěchat k do potravin k regálu s exotickými plody. Raději si pořiďte kokosový olej, která vaši pokožku ochrání před negativními vlivy UV záření a zároveň ji hydratuje. Na své si přijdou i vaše nehty a vlasy, které budou rázem pevnější, pružnější a tedy i zdravě vypadající. A nebudete-li mít pozitivních účinků kokosového oleje stále dost, dopřejte si i kulinářskou verzi a začněte vařit zdravěji!

Publikováno: 06. 02. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: arganový olej | bio kosmetika | kokosový olej | přírodní kosmetika