Super tipy, jak ušetřit a ulevit tak domácímu rozpočtu

Máte hluboko do kapsy a přemýšlíte nad tím, jak ušetřit nějakou tu korunu? Peněz není nikdy nazbyt a to, co uspoříte během roku, můžete požít třeba na dovolenou či na nákup vánočních dárků. Pokud máte za to, že nemáte z čeho, dejte na naše praktické tipy.

1. Spojte úvěry do jednoho

Splácíte více úvěrů? Pak zvažte jejich sloučení do jednoho (tzv. konsolidace půjček). Budete platit jen jednu splátku (obvykle menší než součet všech splátek) a zaplatíte méně na poplatcích.

2. Využívejte levnější energie

Poplatky za světlo, teplo a vodu tvoří nemalou část výdajů. A vy ji můžete snížit tím, že začnete šetřit na správných místech. Zbytečně nesviťte, vyměňte žárovky za úsporné LED, méně se koupejte a častěji sprchujte, nepřetápějte (stejně to není zdravé) a bude-li to možné, změňte dodavatele.

3. Nakupujte se slevovými kupony

Spoustu peněz ušetříte tím, že při nákupu uplatníte slevový kupón. Výše slevy se pohybuje v jednotkách až desítkách procent – záleží na konkrétních akcích a sortimentu. Kupón na slevu najdete například na portálu onlinekupony.cz, kde nechybí tipy na výprodeje. Jsou zdarma a není důvod je nevyužívat.

4. Cestujte do práce s více lidmi

Nemalou částku můžete ušetřit spolujízdou s kolegy, kteří do práce dojíždí stejnou trasou jako vy. Anebo se po spolucestujícíh poohlédněte na sociálních sítích. Existují skupiny, ve kterých se problém s dojížděním aktivně řeší.

5. Volejte levněji

Napadlo vás někdy, že měsíčně zbytečně provoláte „majlant“? Sepište si, kolik činí vaše průměrná útrata a z čeho se skládá. Poté obvolejte všechny operátory a pobavte se s nimi na téma výhodných balíčků. A když se zmíníte o lákavé nabídce konkurence, možná dostanete nějaký ten bonus navíc. Máte další skvělé tipy jak ušetřit? Podělte se s ostatními k komentářích!

Publikováno: 27. 04. 2017

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak ušetřit | slevové kódy | tipy jak ušetřit