Rady a tipy, jak se připravit na ketogenní dietu

Ketogenní dieta se díky své rychlosti, jednoduchosti a účinnosti stala jednou z nejoblíbenějších diet současnosti. I u diet však platí, že kvalitní příprava je polovinou úspěchu. Pokud nechcete po prvních pár krocích selhat, měli byste zvážit, jestli jste na to dobře připraveni, aby váš dietní plán přinesl kýžené ovoce.

Zjistěte si, co můžete a nemůžete jíst

Ketogenní dieta není jen o omezení sladkostí, ale o celkovém vysazení sacharidů. Sacharidy jsou schovány i v potravinách, které jsou u jiných diet povoleny. Typickým příkladem je ovoce. Odborníky na výživu je sice považováno za zdravé, pro ketogenní dietu je však nevhodné. Mezi zakázané potraviny ale patří i pečivo, luštěniny, brambory a další potraviny, ve kterých byste sacharidy nečekali. Zjistěte si proto dopředu, co můžete jíst. Nebudete tak dlouho přemýšlet nad tím, co jíst, a velmi dobře vám poslouží i jako inspirace pro nákupy.

Nastudujte si pár základních keto receptů

Už před nasazením „ostré“ verze ketogenní diety si cvičně vyzkoušejte pár receptů. Vylaďte je k dokonalosti tak, aby se staly vašimi oblíbenými jídly. Budou tu pro vás vždy, když ztratíte inspiraci nebo chuť pokračovat. Pokud se vám nechce zabývat se tím, co vařit, vsaďte na ucelený český dietní program KetoMix.cz, v rámci kterého si můžete objednat zvýhodněné balíčky. Ty obsahují proteinové koktejly a jídla, která jsou vyvinutá tak, aby měla vyvážené a téměř shodné nutriční hodnoty. Dieta je tak jednoduchá, nevyžaduje žádné zvláštní plánování, jen se držíte jednotlivých jídel, která jsou součástí balíčků.

Přehodnoťte svůj vztah k tukům

Ze všech stran neustále slyšíme, že tuky jsou špatné a způsobují obezitu, a proto se snažíme je ze svých jídelníčků vyřazovat. Přejít tedy najednou na dietu, kde tuky tvoří nejvýznamnější část denního příjmu, může být zpočátku pro tělo nepohodlné. Proto bude lepší, začnete-li se dopředu na tuto změnu připravovat. Už před začátkem diety zkuste vařit s vyšším množstvím zdravých tuků, konzumujte pouze plnotučné výrobky a nebojte se zařadit také netradiční formy tuků, jako je například avokádo.

Buďte připraveni na vedlejší účinky

Ketogenní dietu mohou provázet také vedlejší účinky v podobě tzv. keto chřipky. Keto chřipka se u některých lidí dostavuje v začátcích po nasazení keto diety. Jedná se o stav, kdy se tělo vyrovnává se spalováním tuků, a tak podléhá rychlé únavě a mohou se dostavit také mírné horečky a další projevy podobné klasické chřipce. Keto chřipka nepostihuje automaticky všechny, ale je lepší být na ni připraven. Doporučujeme proto nezačínat s dietou v těžkém období, kdy musíte být v kondici a fit. Datum, kdy začnete s ketogenní dietou, pořádně promyslete, abyste mohli v prvních dnech více odpočívat.

Publikováno: 13. 07. 2022

Kategorie: Hubnutí | Zdraví

Autor: Adam