Interiérové trendy 2020: Inspirujte se a bydlete lépe

Krása designu spočívá v jeho schopnosti proměny, přizpůsobení se a začlenění prvků, které vylepšují celkový dojem a funkčnost. Pokud máte pocit, že vaše bydlení již dávno neodpovídá moderním trendům a ráda byste zase bydlela v „šik“ a neokoukané domácnosti, aplikujte pár změn. Stylový LED pásek je dobrý začátek, ale pokud interiéru stále něco chybí, musíte přitlačit na pilu. Jak? Inspirujte se následujícími tipy a připravte pro své nejbližší příjemné překvapení v podobě ještě útulnějšího domova.

Zemité tóny

Některé trendy jsou nesmrtelné. O zemitých tónech na tisíc a jeden způsob to rozhodně platí – navzdory barvě roku (podle Pantone je jí Classic Blue) letos patří k nejpoužívanějším barvám. V době, kdy trávíme více času doma, nás vrací zpět do přírody. A nejde přitom jen o odstíny hnědé - neváhejte ani s olivově zelenou, žlutou až okrovou či spáleně oranžovou. Nemusíte přitom hned malovat, velkou změnu v interiéru vyvolá vhodně zvolený bytový textil.

Křivky

Minimalistické linky jsou momentálně passé. V kurzu jsou křivky inspirované interiérovým designem 60. a 70. let. Opět si můžete vzít na pomoc bytový textil s odpovídajícími vzory – takové závěsy nebo povlečení s příhodnou texturou vnesou do místnosti svébytnou atmosféru, aniž byste musela měnit nábytek.

Multifunkční prostory

Spojení pracovny a obývacího pokoje? Kuchyně a jídelny? Pro majitele menších bytů samozřejmost, pro ostatní volba. Propojením pokojů však získáte více, než tušíte. Ušetříte drahocenné místo, a navíc posílíte sociální interakci mezi jednotlivými členy domácnosti. Budete se méně míjet a strávíte více času společně.

Tapety s florálními motivy

Závěr patří velkému letošnímu hitu – tapetě s florálním motivem. Řeč však není o provedení, které bylo v módě v dobách našich babiček. Na mysli máme jedinečné designové kousky, jež dělají ze stěny mistrovské dílo. Nemusí být všude, naopak se nejvíce projevují v podobě akcentní stěny.

Publikováno: 15. 11. 2020

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam