Podzim se blíží. Je rizikem pro těhotné?

Nástup jednotlivých ročních období nikdy neovlivníme a vše má v rukou pouze samotná příroda. Jediné co můžeme, to je přizpůsobení-se, nebo naplánování početí tak, aby období těhotenství nevycházelo na jedno z rizikových období. To nastává právě teď, jelikož jde o konec léta a nástup podzimu. Péče v těhotenství by měla být v tomto období skutečně více než dostatečná. Jak potvrzují psychologové, lékaři, ale i samotné maminky, výrazná změna počasí nám rozhodně nesvědčí. Podívejme se proto na možná rizika a na postupy, jak je řešit.

Když se dostaví psychické problémy

Léto je obvykle spjato s příjemnými teplotami, mnoha hodinami slunečního svitu, stejně jako s dobou dovolených. Naopak na jeho konci může ze dne na den přijít počasí sychravé a deštivé, může začít opadávat listí, stejně jako foukat silný vítr. Nedostatek denního světla logicky vede k různým psychickým problémům. Jako maminky se můžeme cítit unaveně, ztrácíme radost ze života, stejně jako nemáme náladu na žádnou činnost. Zde by měla přijít na řadu kvalitní péče o maminky spojená s aktivitou, díky které zapomeneme na případné chmury. Je dobré vyrazit s kamarádkami, stejně jako je dobré podpořit náš psychický stav. Nikoliv medikamenty, ale spíše přírodními látkami. Získáme tak opět potřebný elán do života.

Podzim útočí na naše zdraví

Přechod z horkých teplot do těch chladnějších rozhodně není pro naše tělo nic příjemného. Zvláště v případě, kdy se dostaví také vyšší vzdušná vlhkost. Ta je doslova líhní všech možných bakterií, které mohou ohrozit zdraví naše, tak i našeho dítěte. Proto doporučíme vitaminy pro těhotné. Nejlépe takové, které dokážou podpořit imunitu našeho těla. Jakákoliv nemoc v těhotenství může patřit mezi rizika, která se mohou podepsat na následném zdraví plodu. Je dobré začít konzumaci už nyní, na sklonku léta a pokračovat až do prvních podzimních dní. Jedině tak bude tělo na změnu připraveno. Základem by měl být vitamin C, který je též velmi dobrým antioxidantem. Ideální volbou jsou různé multivitaminové přípravky, které nám i budoucímu potomkovi dodají vše potřebné.

Vyčistěte své tělo od škodlivin

Během léta se uvnitř našeho těla, stejně jako na naší pokožce mohly nahromadit různé škodliviny. Ty nejsou v tomto rizikovém období, kdy se střídají teploty a různý charakter počasí také nijak dobrou zprávou. V podstatě to jsou právě tyto škodliviny, které se mohou ještě více podepsat na našem psychickém i fyzickém stavu. Jak si od nich pomoci? Pomohou čaje pro těhotné, které mají dobré detoxikační a antioxidační účinky. Navíc potěší tím, že svou sílu čerpají výhradně z přírody a tak se není třeba bát jakýchkoliv negativních projevů, které by byly spojeny s vedlejšími účinky. To by měl být také základ výběru, pokud hledíte nejenom na sebe, ale na nový život, který v sobě nosíte.

Publikováno: 26. 08. 2015

Kategorie: Těhotenství a porod

Autor: Adam

Tagy: čaje pro těhotné | vitaminy pro těhotné