Cizí jazyky nejsou „nutné zlo“, budou vás bavit!

Rodičovská dovolená nemusí být jen o nepřetržité péči o miminko. Naopak byste měla hledat způsoby, jak se realizovat a učit se nové věci. A jak jste na tom s cizími jazyky? Ovládáte alespoň jednu další řeč, nebo si vystačíte s mateřštinou? Pokud je váš jazykový repertoár prázdný, udělejte s tím něco. Prozradíme vám, proč se studiu cizích jazyků nebránit!

Na dovolené jako doma

Vzpomeňte si na poslední dovolenou, kdy jste byla odkázána na jazykově vybavenějšího partnera či konzula z cestovky. Pokud se naučíte cizí jazyk, budete méně závislá na ostatních a pokecáte si se zajímavými lidmi.

Sebedůvěra raketově vzroste

Máte pocit, že se z vás stává „domácí puťka“, jejíž šance na kariérní postup jsou dávno ztracené? Pak máte další důvod, proč se učit cizí jazyk. Dodá vám na sebevědomí a sebejistotě. Váš zaměstnavatel to jistě ocení také, případně se poohlédnete po lepším (a lépe placeném) místě.

Informace na dosah ruky

Žijeme v informační době a byla by velká škoda zůstat odkázána na zdroje v češtině. Naučte se anglicky a získejte přístup k dalším zdrojům. Vědomí, že si můžete přečíst články v jiném jazyku, pustit si zahraniční televizi či rádio – to je k nezaplacení!

Vyberte si vhodnou formu výuky

Má-li vás studium cizího jazyka bavit, musíte si vybrat metodu, která vám vyhovuje. V tomto směru vám neporadíme, protože zatímco někdo preferuje samostudium nebo individuální výuku s rodilým mluvčím, jiní nedají dopustit na kvalitní kurzy v jazykové škole. Pokud však ráda měníte prostředí a chcete si trochu odpočinout od každodenního koloběhu v domácnosti, nechte partnera, ať na chvilku pohlídá děti a vydejte se do jazykové školy Praha Britannika. Jazyková škola Praha 2 využívá kombinaci kreativních a různorodých procvičování, lektoři používají moderní materiály a motivují vás k nejlepšímu výkonu. Výuka probíhá v menších skupinkách a je velmi efektivní. A učebnice vám samozřejmě půjčí.

Publikováno: 21. 09. 2018

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jazyková škola praha | proč se učit cizí jazyk