Kalábrie láká kouzelnou přírodou i přátelskou atmosférou

Milujete Itálii, ale omrzely vás přelidněná přímořská letoviska? Pokud si chcete letos dopřát opravdu nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se do jihozápadní části Apeninského poloostrova! Právě tam se totiž nachází stále populárnější oblast Kalábrie, kterou charakterizují tři mohutné masivy lemující členité pobřeží. Díky minimální přítomnosti průmyslu je voda v okolí kalábrijských břehů jednou z nejčistších v Evropě, což je společně s přátelskými a vstřícnými obyvateli dostatečný důvod k tomu, abyste si ji přidali na seznam horkých kandidátů pro letošní dovolenou i vy.

Kalábrie Itálie je místo, které nenavštívíte pouze jednou. Jakmile objevíte zdejší přírodní krásy, budete se chtít neustále vracet. Kromě přírodních pokladů je zde i celá řada významných historických památek, kteří někteří znalci řadí mezi nejvýznamnější evropské památky vůbec.

Jedním z největších a současně i nejstarších měst Kalábrie Scalea, je se rozkládá na okraji Riviery dei Cedri, kterou obklopuje azurové moře, horské masivy a čisté oblázkovo-písčité pláže. Město je rozděleno na dvě části, při čemž té starší (Scalea Vecchia) dominuje normanský hrad a úzké klikaté uličky, portály a paláce. Pro tu modernější (Scalea Nuova) jsou typické komfortní hotely, rezidence a množství restaurací, obchodů a barů.

V bezprostřední blízkosti najdete i největší italský národní park – Parco Nazionale del Pollino, ve kterém na vás čeká spousta vzácných rostlin a chráněných živočichů, ale také nezvyklé přírodní útvary. Scalea samozřejmě není jediným místem, které byste měli během návštěvy Kalábrie navštívit. Neméně půvabné je i letovisko Kalábrie Montepaone, oblast Capo Vaticano nebo Tropea. Vzhledem k vysokým červencovým a srpnovým teplotám je nejvhodnější doba pro dovolenou v Kalábrii na začátku a konci sezony. Právě tehdy je klima zdaleka nejpříjemnější a ne horké a suché.

Publikováno: 02. 05. 2013

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam