Pes jako rovnocenný člen domácnosti: Zaslouží si kvalitní krmivo!

Každý zodpovědný rodič moc dobře ví, že děti potřebují vyváženou a zdravou stravu. To samé však platí také pro zvířata. Pokud jste si pořídili psího mazlíčka, měli byste k výběru jeho stravy přistupovat neméně svědomitě. Kvalitní krmivo výrazně prodlouží život zvířete a minimalizuje výskyt mnoha chorob. Jinými slovy – chcete-li, aby váš čtyřnohý přítel prožil co nejdelší a bezstarostný život, nesnažte se jeho jídelníček ošidit. Ale podle čeho krmivo vybrat?

Pozor na klamavou reklamu

Teoreticky by měla být skvělou volbou všechna krmiva na trhu. Alespoň to tvrdí všichni výrobci granulí, které vzhledem k ceně ani kvalitní složky obsahovat nemohou. Na druhou stranu můžete zbytečně utratit spoustu peněz za výrobky známé z televizní reklamy – ani ty však nemusí obsahovat potřebné látky. Čím se tedy řídit? Rozumem a radami zkušených prodejců a chovatelů.

Důležitá kritéria výběru

Bude-li vám někdo tvrdit, že ty či ony granule byly vyrobeny přesně pro konkrétní plemeno, pravděpodobně lže. Při výběru byste však měli zohlednit velikost plemene a věk. Roli samozřejmě hrají i jiné faktory – například zdravotní stav zvířete, alergie, přecitlivělost na některé potraviny apod.

Které značky stojí za to?

Na závěr několik praktických tipů. V případě následujících značek rozhodně neuděláte chybu. Švédská krmiva Magnusson – certifikát KRAV garantuje, že jde o 100% přírodní krmivo bez konzervačních látek a jiných nežádoucích aditiv. Obsahuje vysoký podíl masa a zpracování probíhá tak, aby byly zachovány všechny důležité látky. Granule Essential Foods – superprémiové krmivo se skládá ze 70 % masa, ryb a vajec. Zbylých 30 % tvoří ovoce, semena a byliny. Opět jde o prvotřídní výrobky, jejichž zpracování probíhá s ohledem na zachování potřebných látek. Granule Primordial – obsahují čerstvé maso a další pečlivě vybrané ingredience. Navíc neobsahují obilí. A čím své mazlíčky krmíte vy?

Publikováno: 08. 07. 2017

Kategorie: Lifestyle | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: čím krmit psa | jak správně krmit psa | nejlepší granule pro psy