Mobilní domy - plnohodnotné bydlení, ke kterému nepotřebujete stavební povolení

Lidé sice nejsou tak stěhovaví jako ptáci a jiní živočichové, pro které je typické, že mění „lokál“ alespoň jednou do roka, ale přesto je mezi námi spoustu těch, kteří by mobilním bydlením neopovrhli. Historie mobilních domů, neboli mobilheimů, je přitom poměrně pestrá a v žádném případě nejde o žádnou horkou novinku. Pokud jste se s nimi ještě nesetkali tváří v tvář, určitě jste je viděli alespoň v některém z mnoho amerických filmů staršího data. Mobilní domy totiž zažily boom právě ve Státech a to již více než před padesáti lety.

V posledních letech mobilheimy pronikají i k nám a nutno podotknout, že se těší značné oblibě. Jsou perfektní alternativou pro ty, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení, chatu, nebo jen přechodný přístřešek, který by využili během stavby zděného domu. Mezi největší důvody, proč lidé sahají právě po mobilním domu, je jejich velmi nízká cena, rychlost realizace a fakt, že nemají povahu nemovité věci. A ano, hádáte správně – v případě mobilheimu se obejdete bez stavebního povolení. Máte-li k dispozici pozemek, jednoduše si na něj necháte dopravit vybraný mobilní domek a můžete se nastěhovat.

Mobilní domy si, co se příslušenství týče, v ničem nezadají s běžným bydlením. Jsou opatřeny elektroinstalací, topením, rozvody odpadu a vody a většinou i dalším vybavením jako je kuchyňská linka apod. Ty nejluxusnější varianty vypadají opravdu stylově a jsou-li zatepleny, mohou být obývány celoročně. Další devizou je minimální údržba, což ocení obyvatelé, kteří nemají čas ztrácet čas s neustálými opravami. Mobilheimy se vyrábí z velmi odolných materiálů a vydrží jako nové velmi dlouho.

Zajímá vás, jak mobilní domy vypadají uvnitř? Přestože se z venku jeví jako velmi malé, překvapí váš inteligentní řešení prostoru, díky kterému interiér vypadá mnohem prostornější. Nechybí v nich koupelna, kuchyně a další pokoj, který slouží jako obývák nebo koupelna. V případě větších mobilheimů se pak můžete těšit i na jednu nebo dvě další místnosti.

Pokud vás mobilní bydlení zaujalo natolik, že byste se o jeho kvalitách rádi přesvědčili na vlastní kůži, koukněte se na nabídku mobilních domů jednoho z předních českých dodavatelů, společnosti NERO CARAVAN, kterou najdete na webu www.mobilni-domy-prodej.cz. Na vlastní oči se na ně můžete podívat v Olomouci.

Publikováno: 23. 08. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: mobilheim | mobilheimy | mobilní domy | mobilní dům