Lepší je si nepůjčovat. Ale když už musíte, vybírejte obezřetně!

Nejlepší půjčka je žádná půjčka. Jenomže co si počít v případě, kdy se bez finanční injekce neobejdete a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám půjčil bezúročně? Dobrá zpráva je, že díky nedávným legislativním změnám na trhu výrazně ubylo poskytovatelů, jejichž obchodní model byl založen na nemorálních a podvodných praktikách. Nabídka půjček prořídla a zůstaly jen ty, které respektují poměrně přísné podmínky. Přesto buďte na pozoru a vybírejte opatrně – jinak se vám může stát, že rodinný rozpočet dlouhodobě zatížíte.

Opravdu půjčku potřebujete?

Zcela zásadní otázka souvisí s plánovaným využitím půjčky. Potřebujete peníze na něco důležitého (např. úhrada nedoplatku za energie apod.), nebo jde o něco, co byste mohla odložit a našetřit na to z vlastní kapsy?

Nepůjčujte si více, než je nutné

Dalším důležitým kritériem je výše půjčky. Půjčte si jen tolik, kolik skutečně potřebujete, byť vás to bude možná lákat na větší sumu. Nezapomeňte, že výše půjčky jde ruku v ruce s výší splátek i celkovou splatnou částkou.

Vyberte si vhodný produkt

Půjčku vybírejte s ohledem na své specifické potřeby. Chcete-li si půjčit rychle a jednoduše, bude se vám hodit tzv. mikropůjčka neboli krátkodobá půjčka. Předem si navolíte dobu splatnosti a budete okamžitě vědět, kdy a v jaké výši budete muset provést úhradu. Zajímavou volbou je mikropůjčka od Ferratum, kterou si mohou noví klienti vyzkoušet zdarma. Bez poplatků si můžete půjčit až 9000 Kč na 30 dní. Chcete-li mít k dispozici finanční rezervu a čerpat ji tehdy, kdy to bude opravdu nutné, sjednejte si kreditní kartu či revolvingový úvěr. U Ferratum má název Credit Limit. Poslední možnou volbou je klasická půjčka s pevnými měsíčními splátkami. Tento typ půjčky se vyplatí každému, kdo potřebuje větší finanční obnos.

Publikováno: 16. 07. 2017

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam

Tagy: ferratum credit limit | mikropůjčka