Látkové dětské pleny se vrací. Víme, v čem jsou lepší než jednorázové!

Máte za to, že látkovým plenám již dávno „odzvonilo“ na úkor těch praktičtějších papírových? V tom případě vás jistě překvapí, že se opět vrací na scénu, a to nejen v souvislosti s „bio“ přírodním stylem. Prozradíme vám, proč byste měli nad kojeneckými plenami z bavlny uvažovat i vy!

Peníze nerostou na stromech, s látkovými plenami ušetříte

Pomineme-li počáteční investici, pak jsou látkové pleny výrazně levnější řešení než papírové. Samozřejmě i u tohoto sortimentu platí, že narazíte na textilie různých kvalit a cen. V každém případě budete moct kvalitní pleny použít i u dalších dětí, případně je prodat na inzerát přes internet. Jednorázovky jsou bezesporu dražší a u šetrnějších výrobků s lepší absorpcí to platí dvojnásob.

Buďte ohleduplnější k životnímu prostředí

Jestlipak víte, že jedno dítě vytvoří díky vysoké savosti přibližně tunu odpadu? Jednorázové plenky zabírají na skládkách spoustu místa. V některých cizích zemích je situace jiná – úředníci zajistili efektivní recyklační programy a rodiče tak nemusí mít špatný pocit z toho, že plenky jejich dětí zamořují životní prostředí. Vraťme se však k nám. Látkové plenky samozřejmě také zatěžují životní prostředí (musí se prát, což se neobejde bez energie), ale v mnohem menší míře než jednorázové.

Jasná volba pro zdravější miminko

To nejdůležitější jsme si nechali na závěr. Bavlněné pleny jsou v mnoha směrech šetrnější ke zdraví dítěte. Papírové plenky většinou obsahují parfemace, bělidla a jiné chemické látky vyvolávající alergické reakce. Látka je navíc pohodlnější a na druhé straně méně komfortní po přemočení – ale i to je výhoda, protože dítě získá motivaci k rychlejšímu přesedlání na nočník. No a pokud vás od látkových plen odrazuje vidina zdlouhavého žehlení, buďte v klidu. Moderní pleny se žehlit nemusí a údržba nezabere příliš mnoho času.

Publikováno: 06. 02. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: látkové nebo jednorázové pleny | látkové nebo papírové pleny